Grup Florence Nightingale Hastanelerine uyku şikayeti ile gelen hastalarımız öncelikle Uyku Bozuklukları Polikliniğinde uyku tıbbı konusunda eğitim almış olan hekimlerimiz tarafından gerekirse tetkikler de istenerek ayrıntılı olarak değerlendirilir. Poliklinik takibinde uygun görülen hastalar Uyku Laboratuvarında yatırılarak “polisomnografi” olarak adlandırılan uyku testine tabi tutulur.
Uyku Laboratuvarımızda gerçekleşen; uyku testi değerlendirmesi Göğüs Hastalıları uzmanı, KBB uzmanı ve Nöroloji uzmanı hekimler tarafından yapılabilmektedir.

Göğüs hastalıları uzmanı ve KBB uzmanı uykuda solunum ile ilişkili hastalıkların tanı ve tedavisini üstlenirken, Nöroloji uzmanı bunlara ek olarak uyku ile ilişkili tüm hastalıkların değerlendirmesini yapabilmektedir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri bünyesindeki Uyku Laboratuvarımız hastalarımızın konforu için gerekli olan tüm kriterlere sahiptir.Uyku laboratuvarında hastanın konforunun sağlanması için gerekli kriterler vardır. Bunlardan en önemlileri; odanın sessiz ve yeterli büyüklükte olması, hastanın rahat hissetmesi için hastane ortamından farklı bir dekorasyona sahip olması, tuvalet ve banyosunun da odanın içinde bulunmasıdır.

Hastalarımız tetkik süresince uyurken çekim odasından uyku teknisyeni tarafından takip edilmektedir. Hasta, ihtiyaç hissettiğinde her iki oda arasında iletişim kurulmasını sağlayacak sesli ve görüntülü bağlantı vardır. Ertesi gün ise uyku tıbbı ile ilgilenen hekimlerimiz tarafından gece olan patolojiler ile hastanın şikayetleri de dikkate alınarak bu kayıtlar değerlendirilir.