Kurumsal

Yönetim Kurulu Başkanı Cemşid Demiroğlu’ndan Mesaj

1989 yılında Florence Nightingale Hastanesi kuruldu. Başlangıçta 50 yataklı küçük ve iddialı bir sağlık merkezi olarak faaliyete başlayan bu hastanede yılda sadece 250 açık kalp ameliyatı gerçekleştirilebiliyordu. İnsanlarımızın sürekli artan güveni, desteği ve yapılan başarılı çalışmalarla Florence Nightingale kısa sürede 302 yataklı yılda 2000’in üzerinde açık kalp ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiği, uluslararası standart ve ölçülerde büyük bir hastane şekline gelmişti.Florence Nightingale’in ikinci hastanesi olan Avrupa Florence Nightingale özellikle çocuk hastalıkları, diş ve çene cerrahisi, kadın doğum ve göz olmak üzere tüm branşlarda hizmet veren, o zaman yabancı uzmanların da takdirini kazanan ülkemizin önemli sağlık merkezlerinden birini oluşturmuştu.

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi ve Kanser Merkezi’nin açılışı Amerikalı uzmanların katılımı ve ortak yatırımıyla gerçekleştirilmiştir. Artık Amerika’nın en önemli tıp kuruluşlarıyla ortak çalışılabiliyor, bu merkezlere telemedicine sistemiyle bağlanarak ortak konsültasyonlar ve konferanslar gerçekleştirilebiliyor. 

Uzun yıllar kazanılan başarılı sonuçlar ve deneyimler doğrultusunda Florence Nightingale, 1998’de Kadir Has Vakfı ile birlikte Kadir Has Üniversitesi kurmuştur. Bu üniversite bünyesindeki Tıp Fakültesi, Hemşirelik Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Lisans Bölümleri Florence Nightingale’in önem verdiği ciddi kuruluşlar olmuştur. 2006 yılında Kadir Has Üniversitesi’nden ayrılarak şu anda yaklaşık 3000 öğrencisi bulunan Türkiye’nin ilk sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi kuruldu. 


1993 yılında çalışmaya başladığım Grup Florence Nightingale Hastaneleri’nde halihazırda Yönetim Kurulu Başkanı olarak beş hastane ve biri Londra’da bulunan üç tıp merkezinden oluşan bir sağlık sistemine liderlik yapmanın gururunu taşımaktayım. 2006 yılında Anadolu yakasında Bağdat Caddesi üzerinde Kadıköy Florence Nightingale Hastanesini ve 2013 yılında Türkiye’nin ve bölgenin 219 yataklı ilk yeşil hastanesini açtık. Bir yandan ülkemiz sağlık ordusuna yeni doktor, hemşire ve teknisyenler yetiştirirken öte yandan da artık sadece ülkemiz insanına değil uluslararası hastalara da yoğun bir şekilde modern ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaktayız. Böylelikle Grup Florence Nightingale son dönemde giderek büyümüş ve sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp bölgenin de lider sağlık gruplarından biri olmuştur. Bunu gerçekleştiriken etik değerlerden, bilimsellikten ve kaliteden ödün vermeden hasta deneyimini hizmetin odağına konumlandırarak ilerliyoruz. 

Bugün hastalarımızın tedavi için yurtdışına gitmek yerine kendi ülkelerindeki kurumları tercih etmeleri, kendi doktor ve hastanelerine güven duymaları; eskiden tercih edilen yurtdışı merkezlerin bugün Grup Florence Nightingale ile işbirliği yapma arzularını dile getirmeleri en büyük övünç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023 hedefi olarak İstanbul Üniversitesi’nden gelen kültürümüzü ikinci jenerasyonun temsilcisi hüviyetiyle başta ben ve diğer hekim meslekdaşlarım, iş arkadaşlarım devam ettirmeyi, aldığımız bayrağı daha ileri taşımayı benimsemiş durumdayız. Kurulduğumuz günden itibaren geçen yıllar içinde oluşturduğumuz know-how’u ve mükemmeliyet merkezleri konseptini, yaptığımız ve yapacağımız afiliyasyonlar, joint venture’lar, büyüme projeleri ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Böylelikle sağlıkta öncü pozisyonumuzu, hizmetlerimizi “best practice” statüsüne taşıyıp devam ettireceğimize inancım tamdır.

70’li yıllar, hastalarımızın özellikle koroner bypass başta olmak üzere kalp hastalıkları için yurtdışında şifa aradıkları dönemler olarak hatırlanır. O yıllarda sevgili babam ve hocamız Prof. Dr. Cem’I Demiroğlu bu düşünceyi paylaşan ve aynı amaç etrafında birleşmiş bir grup doktor arkadaşı ile 1974 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde Haseki Kardiyoloji Enstitüsü’nü kurdu. Uzun yıllar ülkemize önemli hizmetler veren İstanbul Üniversitesi’ndeki enstitüde kalp hastalıkları tedavi ünitesinden bugüne uzanan bir başarı öyküsü gerçekleşti.Geçmişten geleceğe güvenle siz değerli hastalarımıza yine sizden aldığımız güçle hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.

Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

Geçmişten Geleceğe Florence

İlkler ve Tecrübeler

Üroloji Ekibi Avrasya Üroonkoloji Derneği ve Société Internationale d'Urologie Derneği'nin birlikte Atina'da düzenlediği kongrede birincilik ödülü aldı.

Meme Sağlığı Merkezimiz, Senologic International Society Tarafından Mükemmeliyet Merkezi Sertifikasını Aldı.
FlorenCell Doku Bankası, dünyadaki doku bankalarının üye olduğu seçkin bir kuruluş olan (EATB) Avrupa Doku Bankaları Birliği’ne üye oldu.

Birlikte öğrenip, deneyim ve hikayelerimizi paylaşmak için Kadın ve Çocuk Kulübüne seni de bekliyoruz.
Girişimsel Radyoloji Ünitemiz, 2016 yılında, "Center of Excellence" sertifikası alarak uluslararası alanda bir başarıya imza attı.

Ataşehir Florence Nightingale, Odyoloji, Ses ve Konuşma Bozuklukları Kliniği, bebek ve çocuklarda detaylı işitsel değerlendirme yapma yetkisine sahip REFERANS merkezdir.

Kanserin erken tanısında, kanser tedavisinin başarısının belirlenmesinde, Alzheimer'in erken tanısında, Kalp hastalıklarında, PET MR devrim yaratıyor.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, 2016 yılında, Dr. Mehmet Öz'ün sunumuyla "En Yenilikçi Teknikleri Kullanan Hastane" ödülünü Bükreş'te aldı.

Türkiye'de ilk kez Anne karnındaki bebeğe açık omurga ameliyatı 2015 yılında Florence Nightingale Hastanesi’nde yapıldı.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, sağlıkta kaliteyi simgeleyen QHA sertifikasını 2015 yılında aldı.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, 2014 yılında, Sign of the City Awards’ta "En İyi Sağlık Projesi " ödülüne layık görüldü.
Demiroğlu Bilim Üniversitesi işbirliği 2013 yılında Şişli Florence Nightingale Hastanesi ile başladı.

Özel Hastane'de Kalp Nakli Florence Nightingale'de 2010 yılında gerçekleştirildi.

Türkiye’de ilk Robotik Kalp Ameliyatı 2004 yılında Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

İlk başarılı Karaciğer Nakli 2003 yılında, Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Florence Nightingale Hastaneleri JCI Kalite Akreditasyonu'na sahiptir. Gayrettepe FNH: 2003, İstanbul FNH: 2013
2002 yılında, Skolyoz ve Omurga Merkezi hizmete girdi.

Türkiye’nin ilk Özel Onkoloji ve Radyoterapi Merkezi, 1997 yılında Gayrettepe’de açıldı.

11. Medicat Felis Ödülleri'nde kurumsal site kategorisinde "Başarı Ödülü" kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz... Sağlığınızı Düşünen Web Sitesi: florence.com.tr

Yönetim

Prof. Dr. Cemşid DEMİROĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

İcra Kurulu

Mustafa KAHRAMAN

Genel Müdür Yardımcısı Finans

Dr. Sinan Nazif ARAN

Genel Müdür Yardımcısı Operasyonlar

Gökdeniz GÜR

Genel Müdür Yardımcısı İç Denetim & Verimlilik

Sevgi Tuna ACER

Genel Müdür Yardımcısı Ulusal Pazarlar İş Geliştirme

Sıkça Sorulan Sorular

Florence Nightingale Hastanesinin sahibi kimdir?
Florence Nightingale Hastanelerinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu'dur.

Florence Nightingale Hastanesinin kaç hastanesi vardır?
Florence Nightingale'in 4 hastanesi ve 2 tıp merkezi bulunmaktadır.

Florence Nightingale Hastanesinde robotik cerrahi hizmeti bulunuyor mu?
Türkiye’de ilk Robotik Kalp Ameliyatı 2004 yılında Florence Nightingale Hastanesi'nde gerçekleştirilmiştir.

Florence Nightingale Hastanesinde onkoloji merkezi var mı?
Türkiye’nin ilk Özel Onkoloji ve Radyoterapi Merkezi, 1997 yılında Gayrettepe’de hastanesinde açılmıştı.

Vizyon ve Misyon

Misyon   
Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, güvenilir, hasta odaklı ve kaliteli hizmet veren, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygı, çevreye duyarlı, nitelikli sağlık çalışanı yetiştiren, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren öncü bir kuruluşuz.   
Vizyon   
Uzmanlaştığımız her alanda ülkemizde sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer almayı, uluslararası alanda tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek gelişimine katkıda bulunmayı ve bu çalışmaları akademik ortamda da sürdürmeyi hedefleyen bir sağlık kuruluşuyuz.   
Kalite Politikası  

 • Toplam kalite yönetimi anlayışını benimseriz ve paylaşırız. 
 • Hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmetini sunarak, yaşam kalitesini yükseltir; hasta güvenliğini ve memnuniyetini her şeyin üzerinde tutarız.   
 • Hasta ve yakınlarını bilinçlendirerek tanı ve tedavi sürecine tam katılımını sağlarız. 
 • Hasta ve yakınlarını bilinçlendirerek tanı ve tedavi sürecine tam katılımını sağlarız. 
 • Ekip anlayışını benimseriz ve kurum bilincini yaşatırız.
 • Çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini artırarak nitelikli iş gücü yaratır; özverili birer sağlık çalışanı olmalarını sağlarız.  
 • Çalışanlarımıza en uygun çalışma ortamını oluşturur; alanda sahip olduğu riskleri azaltarak güvenliğini sağlarız.      
 • Uluslararası standartlarda tanı ve tedavi hizmeti sunan referans bir hastaneyiz.
 • Sunduğumuz hizmeti sürekli geliştirerek tıbbın gelişimine katkıda bulunuruz.      
 • Çevreye olan etkilerin minimum düzeyde tutulmasını sağlarız. 
 • Yürürlükte bulunan yasal ve diğer şartlara uymayı taahhüt ederiz.   

Prof. Dr. Cemşid DEMİROĞLU
 
  Yönetim Kurulu Başkanı