Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi


Günün Her Saatinde Yanınızdayız


Hastanemizde 7 gün 24 saat, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, iç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi hizmeti veriliyor. Tüm branşlar için, radyoloji ve laboratuvar desteği de 7 gün 24 saat sunuluyor, ilgili dal uzmanlarının takibiyle tanı ve tedavilerin gerçekleşmesi sağlanıyor.

Daha Sağlıklı Bir Ataşehir İçin Buradayız


Hemen her branşta hizmet veren Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi’nde toplam 102 yatak, 10 erişkin yoğun bakım yatağı ve 9 yenidoğan yoğun bakım yatağı olmak üzere, toplam 19 yoğun bakım yatağı ve 4 ameliyathane bulunuyor.

Multidisipliner Hastane


Acil Servis de dahil olmak üzere tüm branşlarda multidisipliner bir yaklaşımla hastalarımıza nitelikli sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi Laboratuvarları, Grup Florence Nightingale Laboratuvarları’nın genetik, immünoloji, sitogenetik hizmet ağı ve ileri düzeyde tetkik olanaklarıyla daha da güçlenmiştir. 

İleri Teknoloji ve Uzman Kadromuzla Hizmetinizdeyiz


Grubun Girişimsel Radyoloji deneyimi, teknolojik altyapı yatırımı ve yetkin kadrosuyla Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi'nde hastaların hizmetine sunulmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde sahip olunan güçlü deneyimin yanında, Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelik), Jinekolojik Onkoloji ve Ürojinekoloji hizmetleriyle birlikte Anne ve Bebek Sağlığı’nı destekleyen Gebelik Akademisi ve Emzirme Kliniği programlarımızla da hastalarımızın yanındayız. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında Çoklu Branş Altyapısı


Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde, yenidoğan döneminden ergenlik dönemine kadar, tüm sağlık sorunlarında referans merkez olarak hizmet verilmektedir.

Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi’nde, Yenidoğan Yoğun Bakım, Bebek Gözlem odaları, Bebek Asansörü ile çağdaş alt yapı olanakları bulunmaktadır.

Tüm Branşlarda Hizmetinizdeyiz


Beyin ve Sinir Hastalıkları (Nöroloji), Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) bölümlerinde beyin, omurilik, sinir hastalıklarının tanı, tıbbi ve cerrahi tedavileri; EMG, EEG, Uyku Laboratuvarları ve Girişimsel Radyoloji desteğiyle verilmektedir.

FTR bölümünde, kas iskelet sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonu, ileri teknolojik donanım desteğiyle gerçekleştirilmektedir. Omurga Robotu ile fıtık, duruş bozuklukları, omurga eğrilikleri (skolyoz) gibi hastalıklar tedavi edilmektedir.

Dil, konuşma terapisi ve ses terapisi hizmetleri sunan Ataşehir Florence Nightingale Odyoloji Ses ve Konuşma Bozuklukları Merkezi, işitme taraması konusunda referans merkezdir. Konuşma terapisi hizmeti veren merkez, İstanbul Anadolu yakasında hizmet veren 4 özel merkezden biridir. 

Robotik Cerrahi Merkezi’nde robotik kolorektal cerrahi, robotik obezite cerrahisi, robotik jinekolojik cerrahi, histerektomi, miyomektomi, rahmin yukarı kaldırılması, tüp cerrahisi, robotik prostat ve böbrek ameliyatları yapılıyor.

Grup Florence Nightingale’in Kardiyoloji, Kardiovasküler Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki başarı dolu geçmişi ve deneyimi de Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi'nde hastalarla buluşmaktadır.


Tıbbi Onkoloji Kliniği


Hastanemiz Medikal Onkoloji Kliniği’nde kemik iliği kanserleri hariç (lenfoma, lösemi, multiple myelom..) tüm solid tümörlerin tedavisi ve takipleri yapılmaktadır, kemik iliği ile ilgili kanserler Hematoloji Klinik’lerinde takip ve tedavi edilmektedir. Hastalarımıza yapılan bütün tedaviler hakkında gerekli eğitim formları verilmekte; gerek sözlü gerekse yazılı bilgilendirme ve eğitim yapılmaktadır.

Diğer bölümlerle birlikte izlenen hastalarla ilgili olarak değerlendirme toplantıları yapılmakta ve tedavi protokolleri, multidisipliner tümör konseylerinde, bilimsel kanıta dayalı yaklaşımlar sonucunda oluşturulmaktadır. Tümör konseyinde tümör cerrahisi ile ilgili uzman cerrah, patolog, ışın tedavisi (radyoterapi) ile ilgili radyasyon onkoloğu, teşhis ve tedavide çok önemli bir yere sahip olan tanısal ve girişimsel radyolog, tanı (PET BT ve MR) ve tedavide yeri olan Nükleer Tıp Uzmanı, kemoterapi ve hasta bakımı (destek tedavisi) ile ilgili medikal onkolog bulunmaktadır.

Türkiye’de ilk defa kurulan Yutma Güçlüğü ve Özofagus Hastalıkları Biriminde manometrik tetkiklerle yutma güçlüğünün nedenleri belirlenerek, tedavileri gerçekleştirilmektedir. Cerrahi tedavi gereken hastalarda Robotik Cerrahi yöntemi kullanılabilmektedir. 
Hastanemizin Olanakları
  • Emzirme Odası
  • Evde Sağlık Hizmeti
  • Adres

    Küçükbakkalköy, Işıklar Cd. No:35/A, 34750 Ataşehir/İstanbul

    Çağrı Merkezi
  • Küçükbakkalköy, Işıklar Cd. No:35/A, 34750 Ataşehir / İstanbul

Anlaşmalı Kurumlar

Video