Pediatrik Oftalmoloji Bölümü

Miyop, Hipermetrop, Astigmatizma gibi kırma kusurları, Şaşılık, Göz Tembelliği, Doğuştan Gelen Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı, Doğumsal Katarakt ve Glokom başarıyla tedavi edilmektedir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezi'nde,  çocuklarda sık görülen Miyop, Hipermetrop, Astigmatizma gibi kırma kusurları, Şaşılık, Göz Tembelliği, Doğuştan Gelen Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı, Doğumsal Katarakt ve Glokom başarıyla tedavi edilmektedir.

Çocuk televizyonu çok yakından izliyor, kitabı kendine çok yaklaştırarak okuyor, gözlerini sürekli kırpıştırıyor ve kısarak bakıyor, bir gözünü kapatarak veya kısarak diğer gözüyle görmeye çalışıyorsa hemen muayene edilmeli, görme bozukluğu ve kırma kusuru teşhis edilirse gözlük takılarak gerekli tedaviye geçilmelidir.

Yeni doğan bebeğin gözlerinde sürekli sulanma ve çapaklanma olursa gözyaşı kanallarının doğuştan ya da enfeksiyon kaynaklı tıkalı olabileceği düşünülmelidir.

 Gözyaşı kanalı tıkanıklığında gözyaşı kesesine masaj yapılarakgöz damlalarının kullanılması gerekir. Sulanma ve çapaklanma düzelmez ise anestezi altında gözyaşı kanalının açılmalıdır.

Yeni doğan bebeğin göz bebeğinde beyazlık çoğunlukla doğuştan kataraktı veya göziçi tümör dahil birçok retina hastalığını düşündürür. Bu durum tek gözde olabildiği gibi iki gözde de olabilir ve çoğunlukla erken ameliyatı gerektirir. 
“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”
Pediatrik Oftalmoloji Bölümü biriminden
Uzman Görüşü Alın

Uzman Görüşü Alın

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz