1997 yılından bu yana güvenilir sağlık hizmeti sunan Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Kanser Merkezi “Her Hasta Özeldir” ilkesini misyon edinmiştir. Florence Nightingale’de hastalar, tedavi için başvurduğu ilk andan itibaren, hasta odaklı bir yaklaşımla karşılaşır. Deneyimli Kanser Merkezi ekibi, sahip olunan ileri tıp teknolojisiyle geniş tedavi olanakları sunar.

Kanser hastaları, ilk olarak, Tümör Konseyi’nde multidisipliner olarak değerlendirilir. Florence Nightingale Tümör Konseyi’nde, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kanser Cerrahisi, Radyoloji, Patoloji, Nükleer Tıp, Tıbbi Genetik alanında uzman hekimler bulunur. 

“İlk önce hastamız için uygun gördüğümüz tedaviyi ekipçe kararlaştırırız. Sonra, hasta ve hasta yakınlarını detaylıca bilgilendiririz… Tedavinin aşamalarını, sağlayacağı faydaları, varsa yan etkilerini anlatırız… 
Konseyimizin aldığı tedavi kararı, hasta tarafından onaylandıktan sonra da hızla tedavi sürecini başlatırız.”
 
Tıptaki güncel gelişmelerin yakından takip edildiği Florence Nightingale Kanser Merkezi’nde etkin kanser tedavileri uygulanmaktadır. Hastalara, psikolojik danışmanlık, ağrı tedavisi ve diyet planlaması gibi birçok hizmet sunulmaktadır.

Kanser tedavisinde uluslararası başarılara sahip olan Florence Nightingale her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen binlerce hastayı sağlığına kavuşturmaya devam ediyor.

TIBBİ MERKEZE BAĞLI SAĞLIK REHBERİ YAZILARI