Beslenme ve Diyet

Grup Florence Nightingale Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü, bünyesimizdeki tüm hastanelerde hizmet vermektedir.

Diyetisyenlerimiz beslenme konusundaki en son yenilikleri takip ederek, bu doğrultuda hastalarımızı en doğru şekilde bilinçlendirmektedir. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi koruyucu ve tedavi edici sağlık eğitimi olarak görüp konu ile ilgili tüm eğitimler de hastanelerimiz bünyesinde verilmektedir;

beslenme diyet

Yeterli Dengeli ve Sağlıklı Beslenme

Temel İlkemiz

Hastalıkta ve sağlıkta diyetisyen, hekim ve hasta iş birliği ile tüm bilgiler pratik olarak yaşamımızın her anında hemen hemen her durumda yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ilkeleri ile yaşam tarzı şeklinde şekillendirilmektedir. Bu bağlamda poliklinik hastalarımıza obezite,kanserde beslenme, gebelik ve emziklikte beslenme, diabetus mellitus hastalığında beslenme, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıklarda beslenme, karaciğer ve böbrek hastalıklarında beslenme gibi tüm hastalıklarda beslenme ilkeleri ve sağlıklı beslenme programları, vücut bileşim analizlerini gösteren cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.Beslenme ve diyet hep obezite ile mücadele kapsamında düşünülür oysa kilo almada sorun yaşayan, yeme alışkanlığında bozukluklar olan kişilerde de kapsamlı yeni beslenme alışkanlıkları konusunda da hizmet veriyoruz ve bu konuda oldukça deneyim sahibiyiz.

Grup Florence Nightingale Hastanelerimizde yatan hastalarımız içinde hasta servise kabul edildikten sonra hekim, diyetisyen, hemşire multi-disiplener olarak çalışır, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından planlanarak uygulanır. Belli aralıklarla yapılan vizitlerle hastanın beslenme durumu takip edilir tüm diyet aşamalarında hasta ve refakatçisi bilgilendirilir. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken gerekli diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak da hastaya verilir.

Şişli Florence Nightingale Hastanesinde; kalp ameliyatı geçirmiş hastalara yönelik ameliyat sonrasında doktor ve diyetisyen kontrolünde kardiak rehabilitasyon hizmeti verilmektedir.Hastalarımız 1 aylık bir programa tabi tutularak yürüyüş ve diyet programına dahil edilirler. Burada hastalarımızın vücut analiz ölçümleri yapıldıktan sonra kişiye özel diyet programları düzenlenir.

diyetisyen

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesinde; onkoloji hastalarına yönelik tedavi edici ve koruyucu diyet eğitimi hizmeti verilmektedir. Hekim ve diyetisyen iş birliği ile hastanın tedavisi süresince düzenli kontrollerle diyeti planlanmakta ve kontrolü sağlanmaktadır. Sağlıklı seçimlerden oluşan uygun yaşam şekli, yiyecek ve aktivite düzeyindeki küçük değişiklikler, tat yelpazesindeki oyunlar, öğünün önemi, miktar ayarı verilen eğitimle birlikte neler başardığımızı gelin birlikte görelim…

Diyet aç kalarak yapılmaz, çok kısa zamanda çok kilo vermek sağlık açısından tehlikelidir. Önemli olan düzenli ve yeterli beslenerek zayıflamaktır. Lütfen kısa süreli sonuçlar almak için sağlığınızla oynamayın.Sağlıklı beslenmek ve ideal kilonuza inmek istiyorsanız mutlaka bir diyetisyenden yardım alınız.