Radyoaktif (ışın saçan maddeler) aracılığı ile organların fonksiyonlarının değerlendirilerek hastalıkların tanı ve tedavisinin yapıldığı Grup Florence Nightingale Hastaneleri bünyesindeki Nükleer Tıp Bölümümüz; uluslararası standartlarda, ileri teknolojiye sahip cihazlar ile donatılmıştır.

Nükleer Tıp Bölümümüzde; kalp ve dolaşım sistemi kemik ve iskelet sistemi, tiroid ve hormon hastalıkları, sindirim sistemi, akciğer ve solunum sistemi, lenf sistemi, tükürük bezi sintigrafileri, böbrek ve ürolojik tetkikler, kan akımı ve kan havuzu incelemeleri, onkolojik tetkikler yapılmaktadır.

Bölümümüzde; gelişmiş görüntüleme teknikleri ve cihazları sayesinde organ fonksiyonlarının durumu ve herhangi bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı tespit edebilmektedir.

SPECT gamma kameralar, PET-CT ve PET-MR gibi tıpta şuan için en üst seviyede kullanılan cihazlar ile normal dışı fonksiyon gösteren dokuların haritaları çıkarılabilmektedir.

Nükleer Tıp Bölümümüzde yapılan bu tetik ve uygulamalar sayesinde hastalıkların kesin tanısı mümkün olmaktadır. Tiroid hastalıklarının ise tanısı ile birlikte tedavisi de gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle Bölümümüz; Grup Florence Nightingale Hastaneleri bünyesinde yer alan diğer tıbbi bölümler ile bire bir iletişim halindedir.
Alanında uzman hekim kadromuz yönetimindeki geniş ekibimizde hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz.
 

TIBBİ BÖLÜME BAĞLI SAĞLIK REHBERİ YAZILARI