Jinekolojik Onkoloji

Jinekolojik onkoloji; kadın kanserleri olarak da anılan, kadın üreme sisteminin kanserlerinin tarama, teşhis ve tedavisine odaklanan tıp bölümüdür. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılmaktadır.

Jinekolojik onkoloji uzmanı hekimlerimiz, jinekolojik kanserlerin erken tanısı ile laparoskopik ve robotik cerrahi gibi gelişmiş yöntemlerle gerçekleştirdikleri jinekolojik onkoloji cerrahisi tedavilerinin yanı sıra, cerrahi tedavi yanında uygun görülen medikal onkolog ve radyasyon onkoloğu gibi ek tedavi yaklaşımlarını da başarıyla uygulamaktadır.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Jinekolojik Onkoloji Bölümünde,
  • Rahim ağzı (serviks) kanseri
  • Rahim (endometrium) kanseri
  • Yumurtalık (over) ve Fallop tüpü kanserleri
  • Vulva kanseri 
  • Vajen kanserleri 
gibi jinekolojik kanser hastalıkları en son teknoloji medikal ve jinekolojik onkoloji cerrahisi yöntemleriyle teşhis ve tedavi edilmektedir. 

Jinekolojik Onkoloji Bölümümüzde; açık ameliyatların yanı sıra, laparoskopik ve robotik cerrahi yöntemleri ile jinekolojik kanser ameliyatları başarıyla gerçekleştirdiğimiz jinekolojik onkoloji cerrahisi uygulamalarıdır.
Dünyada yaygın olarak kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra, robotik cerrahi cihazları ülkemizde de kullanıma girmiştir.  

Günümüzde, ülkemizde de dünyadaki örnekleri gibi; rahmin alınması (histerektomi), yumurtalık kistleri (over kisti), myom ameliyatları (myomektomi) ve en önemlisi jinekolojik onkoloji ameliyatları sayılı ve sınırlı merkezde robotik cerrahi yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik kanser hastalıkları, jinekolojik onkoloji teşhis ve tedavi seçenekleri ve jinekolojik onkoloji ameliyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Grup Florence Nightingale Hastaneleri Jinekolojik Onkoloji Bölümünden hemen randevu alın.

Randevu Alın