Erişkin Yoğun Bakım

Grup Florence Nightingale Hastanelerimizde hasta güvenliği odaklı uluslararası standartlara uygun Yoğun Bakım üniteleriyle hastalarımıza hizmet etmektedir.

Bir ya da birden fazla organın geçici olarak yetersizliği nedeni ile vücudun aksamış olan fonksiyonlarının, esas neden ortadan kalkıncaya kadar desteklenmesi ve bu süreç içerisinde hastanın hayatta kalmasının sağlanmasına yönelik faaliyetleri kapsayan ve bu süreç içerisinde özellikle yapay solunum cihazı başta olmak üzere her türlü cihaz ve teknolojiyi kullanan bilgi ve yetenekleri buna uygun doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel bir ünitedir.

Grup Florence Nightingale Hastanelerimizde hasta güvenliği odaklı uluslararası standartlara uygun Yoğun Bakım üniteleriyle hastalarımıza hizmet etmektedir.

Yoğun Bakım’da Takip ve Tedavi Gerektiren Hastalıklar:

1. Politravma hastaları

2. Akut ve kronik zehirlenmeler

3. Kafa travmaları

4. Toraks travmaları

5. Ağır kanamalar ve hemorajik şok

6. Bilinci kapalı hastalar

7. Herhangi bir nedene bağlı akut solunum yetmezliği

8. Solunum yetmezliği gelişmiş kronik akciğer hastalıkları (KOAH gibi)

9. Ağır enfeksiyonlar, sepsis, septik şok

10. Motor-kas sinir sistemi hastalıkları (myastenia gravis, guillian barre vb.)

11. CPR geçirmiş hastalar

12. Kalp yetmezliği, MI, kardiyojenik şok

13. Tetanus, Botulismus, Gıda Zehirlenmeleri,

14. Vital fonksiyon bozukluğu meydana getiren ağır endokrin bozukluklarda 

15. Vital tehdit altındaki nörolojik hastalar (serebrovasküler olaylar gibi)

16. Kritik  operasyon geçiren hastaların postoperatif bakım ve tedavileri

Grup Florence Nightingale Hastanelerinde sterilizasyona uygun, tüm yoğun bakım ekipmanı pendantlar üzerinde konuşlandırılan 5 yataklı Erişkin Yoğun Bakım, 1 izolasyon odası ile toplam 6 yatak kapasiteli Erişkin Yoğun Bakım ünitesinde tam entegre doktor ve hemşire takip programı bulunmaktadır. Servis kamera sistemi ile 7/24 izlenebilmekte, bankolarda bulunan monitörler ile yatan hastaların hayati bulguları da wireless ile takip edilebilmektedir. sterilizasyona uygun, tüm yoğun bakım ekipmanı pendantlar üzerinde konuşlandırılan 5 yataklı Erişkin Yoğun Bakım, 1 izolasyon odası ile toplam 6 yatak kapasiteli Erişkin Yoğun Bakım ünitesinde tam entegre doktor ve hemşire takip programı bulunmaktadır. Servis kamera sistemi ile 7/24 izlenebilmekte, bankolarda bulunan monitörler ile yatan hastaların hayati bulguları da wireless ile takip edilebilmektedir.
“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”
Erişkin Yoğun Bakım biriminden
Uzman Görüşü Alın

Uzman Görüşü Alın

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz