Medikal Estetik

Medikal Estetik

Medikal Estetik Nedir?

Sağlıklı ve genç görünmek için çeşitli yöntemlerin kullanımı, yüzyıllardan beri yaygındır. İdeal görüntüye sahip olmak için çeşitli ürünler ya da farklı uygulamalar popüler olsa da yapılan uygulamaların kalıcılığı ve memnuniyeti, tercih edilme sıklığını etkiler. İlerleyen ve gelişen teknoloji sayesinde medikal estetik alanında olumlu gelişmeler hem yöntemleri uygulayan uzmanlar tarafından hem de bireyler açısından memnuniyetle karşılanır.

Medikal estetik yöntemleri, yeni nesil ameliyatsız yöntemler ile anestezi ihtiyacı olmadan veya dokularda kesi yapılmadan, ağrısız, hızlı ve kalıcılığı uzun süren, etkili yöntemlerin kullanılmasıdır. Bu nedenle birçok alanda medikal estetik yöntemleri, uzman doktor kadrosu ve kaliteli ekipmanlar ile bütüncül bir hizmeti içerir.
Daha fazlası için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numarası *
Gönder

Medikal Estetik Tanı Yöntemleri ve Florence’in Yaklaşımı

Medikal Estetik birimine başvuran birey, hayal ettiği dış görünüşe kavuşmak için beklentilerini ifade etmesi tanı yöntemlerinde birinci basamaktır. Ancak uzman doktor görüşü ile doğru ve ihtiyaca yönelik uygulamaların planlanması, doğal ve sağlıklı görünüm elde etmek için esastır. Florence Sağlık Grubu, bünyesinde bulundurduğu uzman estetik doktor kadrosu ve son teknolojik cihazlar ile bireye özgü yöntemler kullanır. Böylece bütüncül ve fonksiyonel yaklaşımlar ile medikal estetik alanında birçok soruna çözüm sağlar.

Medikal Estetik Uygulamaları Hangi Sorunlara Çözüm Sağlar?

Sağlıklı ve dinç bir cilde sahip olmak, hayal edilen estetik görüntüsünü elde etmek için medikal estetik uygulamaları tercih edilir. Medikal estetik uygulamaların çözüm sağladığı sorunların bir kısmı şu şekilde sıralanır:
 • Tüm yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalar
 • Güneş, doğum ve sivilce leke izleri
 • Aktif sivilce ve geniş gözenekler
 • Ciltteki renk düzensizliği
 • Saç dökülmeleri
 • Yüzde meydana gelen kırışıklıklar ve mimik çizgileri
 • Büyüme ya da gebelik döneminde vücutta meydana gelen çatlaklar
 • Cilt yenilenmesi
 • Bölgesel yağlanma
Florence Sağlık Grubu, kurulduğu günden itibaren, alanında uzman kadrosu ve güncel bilimsel yaklaşımları ile üst düzey sağlık hizmeti sunmayı amaçlar. Bireyin hizmet almak için başvurmasıyla, birden fazla branşın bir arada bulunduğu ve etkileşim içinde olduğu gerekli tüm sağlık hizmetlerine ulaşımı sağlanır.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Medikal estetik uygulamaların en önemli artısı, cerrahi müdahale gerektirmeden, anestezi ihtiyacı olmadan, hızlı, etkili ve minimal invaziv işlemler ile başarılı sonuçlar elde edilmesidir. Başlıca medikal estetik uygulamaları şunlardır:

1. Dolgu
Cilt, vücudun en büyük organı olup tüm yüzeyi örterek, bariyer görevi görür. Yaşlanma, tüm hücrelerde olduğu gibi cilt hücrelerini de etkiler. Bazı bölgelerde çökme ve sarkmalar oluşur. Dolgu uygulaması ile çöken veya sarkan bölgelerin alt kısmı doldurularak, eski dolgun görünüm kazandırılır. Dolgu uygulaması yapıldığı bölgeye göre çeşitlilik gösterir:

Alın Dolgusu: Alın bölgesinde yaşa bağlı görülen çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla yapılır. Günümüzde ameliyatsız estetik yöntemleri içerisinde sık kullanılan dolgular hyaluronik asit içerir; hızlı etkiye sahip ve kalıcılığı yüksektir.

Burun Dolgusu: Burun dolgusu, genel burun görünümünden rahatsız olan bireylerin ameliyat olmadan hızlı şekilde istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlar. Uzman doktor tarafından uygulanan hızlı ve etkili olan bu yöntemin 12 ay ile 18 ay arasında kalıcılığı bulunur.

Çene Dolgusu: Yaşla beraber çenede sarkma veya genetik olarak çenenin geride bulunması gibi bireyi mutsuz eden durumlarda medikal estetik yöntemlerine başvurulabilir. Çene dolgusu oval bir yüz görünümü ve çene formunun yüze uygun şekilde görünmesi için uygulanır. Hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır. 18 ay ile 24 ay arasında kalıcılığı mevcuttur.

Dudak Dolgusu: Yaşlanma ile birlikte vücutta yağ ve bağ dokularının kaybolduğu yerlerden biri de dudaklardır. Bireyin dudakları yaşlanma ile birlikte incelebilir ve bu durum birey için rahatsız edici olabilir. Dudak içine uygulanan dudak dolguları hızlı ve etkili bir şekilde sonuç verir.

Russain Lips: Russian Lips yani Rus dudak dolgusu bir dudak dolgusu uygulamasının adıdır.Geleneksel dudak dolgsunun aksine bu teknikle dudaklar daha fazla hacim kazanır ve dışa kıvrılır.Kalıcığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 15-20 aydır.

Elmacık Kemiği Dolgusu: Genetik olarak elmacık kemiği belirgin olmayan veya yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt altı yağ dokusunda azalmaya bağlı yüzün bölgelerinde etkilenmeler ortaya çıkar. Elmacık kemiği dolgu uygulaması çökme ve kırışıklar ile birlikte yüzün daha genç ve daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu: Yapısal olarak göz altlarında çökme, morarma gibi görünüme sahip olan bireylerin bu görünümünü ortadan kaldırmak amacıyla başvurdukları hızlı ve etkili medikal estetik yöntemidir. İşlemde kolay eriyebilir özelliği olan dolgular tercih edilir. Doktor tarafından uygulanır ve 12-24 ay kalıcılığı bulunur.

Şakak Dolgusu: Şakak bölgesindeki yağ dokusunun yaşlanmayla birlikte yok olması yüzü aşağı çeker,kaş bölgesinde sarkmalara ve çöküntülere neden olur.Şakak bölgesine eski hacmini kazandırmak için hyaluronik asit içeren dolgular enjekte edilir.

2. Estetik Amaçlı Botoks
Botoks, clostridium botulinum adlı bakterinin ürettiği botulinum toksin kelimelerinin kısaltılması ile oluşur. Uzun yıllardır bu toksin, tıp dünyasında hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Son zamanlarda da estetik amaçlı kullanımı mevcuttur. Oldukça güvenli ve ağrısız bir yöntemdir. Botoksun etkisi ortalama 4-6 ay kadar sürer ve kontroller sonucu uygulama tekrarı etkinliğini artırır. Estetik amaçlı kullanılan yerler şunlardır:
 • Çene, yüz, göz ve alın bölgesinde bulunan çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi
 • Yüz bölgesinde gülme ile meydana gelen asimetri varlığı
 • Yanak bölgesindeki sarkmaların tedavisi
Masseter Botoks: Masseter kası, çiğneme kasları grubunda yer alır ve çenenin iki yanında bulunmaktadır. Sürekli olarak çiğneme hareketi veya stres kaynaklı diş sıkma hareketi yapan bireylerde masseter kasında genişleme görülür. Bu genişlemeyi önlemek ve yüzün oval görünümünü sağlamak amacıyla masseter kasına botulinum toksini enjekte edilir.

Terleme Tedavisi: Terleme, vücudun normal fizyolojik bir mekanizmasıdır. Ter, aşırı efor harcandığında veya heyecan, korku gibi stres durumlarında ter bezlerinden üretilen salgıdır. Aynı zamanda vücut ısısının arttığı durumlarda terleme ile vücut ısısı düşürülür. Vücutta, apokrin ve ekrin olamak üzere 2 çeşit ter bezi vardır. Apokrin bezler en sık koltuk altı ve genital bölgede yer alırken, ekrin bezler vücudun her bölgesinde bulunur. Ter bezlerinin normalden daha fazla çalışmasına aşırı terleme (hiperhidroz) denir ve çeşitli sebepleri bulunur. Aşırı terleme ile seyredebilen bazı hastalıklar şunlardır:
 • Hipertiroidi
 • Şeker Hastalığı
 • Obezite
 • Menopoz
 • Gastrit
Altta yatan organik bir patoloji var ise doktor tarafından o hastalığa yönelik tedavi yapılmalıdır. Terleme, her birey için fizyolojik bir durumdur ancak doktor tarafından hiperhidroz tanısı konulursa bölgesine göre medikal estetik tedavileri uygulanır. Aşırı terleme durumlarının azaltılması için öncelikli medikal estetik tedavisi botokstur. Botoks, botulinum toksininin ilgili yere enjeksiyonu ile yapılır.

3. Allojenik Fibroblast Kök Hücre Tedavisi
Yeni doğan bebeklerin sünnet derilerinden özel tekniklerle elde edilen %100 fibroblast hücreleri tedavi aracı olarak kullanılır.Fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı özel bir kök hücre laboratuvarında  üretilmektedir.GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda milyonlarca yeni kök hücrenin çoğalması sağlanır.Bu işlem FDA onaylıdır.Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartları’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.
Tek seans şeklinde uygulanır.Kalıcılığı 3 yıldır.Etkisi en uzun süren cilt gençleştirme yöntemidir.Yüzdeki doğal ifadeyi bozmadan cildi doğal yollardan gençleştirmiş oluyoruz.Elastikiyetini yeniden kazanmış,leke görünümü yok olmuş sağlıklı bir cilde kavuşuyoruz.

4. Mezoterapi
Cilt, canlılığını zamanla (yaş, sigara, alkol, kötü beslenme alışkanlıkları) yitirir. Mezoterapi, cildin ihtiyacı olan vitaminler ve diğer minerallerin, cilt alt dokusuna enjektör yardımıyla ulaşması işlemidir. Özel tasarlanmış oldukça ince uçlu iğneler yardımıyla, lokal anestezi uygulanarak yapılır. Bireyin ihtiyacına göre seans sıklığı ve seans sayısı, uzman doktor tarafından değerlendirilerek planlanır.

Saç Mezoterapisi: Saç mezoterapisi vitamin,mineral ve aminoasitlerin saçlı deriye enjekte edilmesidir.Saç mezoterapisi saç köklerini besler.Saç dökülmesini durdurur.İncelmiş saçları kalınlaştır.Saçların daha canlı,parlak ve sağlıklı hale gelmesini sağlar.Saç mezoterapisi genelde 10-14 gün aralıklarla yapılır.Seans sayısı hastaya göre değişmekle birlikte ortalama 6-10 seanstır.

Göz Altı Mezoterapisi: Göz altı bölgesi yaşlanma belirtilerini ilk gördüğümüz yerdir.Göz çevresinde kırışık,torbalanma,morluk,koyu halka ve çizgilenme gibi durumlar meydana gelir.Bu durumlar için özel olarak geliştirilmiş göz altı mezoterapisi hayalet iğne diye adlandırdığımız ince iğnelerle enjekte edilir.Genelde 14 gün arayla 2 seans şeklinde uygulanır.

Paris Işıltısı: İçeriğindeki hyalüronik asit ve 59 ayrı aktif içerik sayesinde yüz gençleştirmede en etkili mezoterapi ürünlerden biridir.
Paris ışıltısı yüz,göz altı,boyun,dekolte ve ellere uygulanabilir.
 • Yorgun,donuk cildi nemlendirerek sağlıklı görünüme kavuşturur.
 • Gözenek görünümünü azaltır.
 • İnce çizgileri yok eder.
 • Cilt tonunu eşitler.
 • Elastikiyeti arttırarak daha sıkı bir cilde kavuşmamızı sağlar.
 • Göz altı morluklarını %48 oranında iyileştirir.
Gençlik Aşısı (SOMON DNA): Son günlerde oldukça popüler olan somon dna uygulaması gençlik aşısı olarak da bilinir.Somon DNA’NIN temel iki bileşeni somon balığından elde edilen polinükleotidler ve hyalüronik asittir.Somon DNA insan DNAsına en çok benzeyen DNA’Dır.bu sayede ciltte yapılandırmayı,onarımı ve doku yenilenmesi destekler.Hyalüronik asit ise cildin temel yapıtaşlarındandır.Su tutarak cilde nem sağlar ve kolajen sentezine katkı sağlar. Somon DNA yani gençlik aşısı cildin daha gergin, parlak ve nemli olmasını sağlar.Kolllajen ve elastin sentezini arttırır. Böylelikle ciltteki sarkma, elastikiyet kaybı, matlaşma, kuruluk, ton farkları gibi problemlerde iyileşme sağlanır. Sivilce izleri, yara izleri gibi doku hasarı olan bölgelerde doku tamiri uyarılmış olur.

Biyolojik Lifting Aşısı: Kaçınılmaz bir süreç olan yaşlanma  ile birlikte vücuttaki kolajen sentezi azalır.Cildimizin temel ihtiyaçlarından olan nem miktarını ve kolajen sentezini arttırmak için biyolojik lifting aşısını uygulamaktayız.
 • Cildin kaybettiği esnekliği kazandırır.
 • Ciltteki sarkmaları önleyerek lifting etkisi oluşturur.
 • Ciltteki kırışıklık görünümünü azaltır.
 • Cildin nemini tekrar kazanmasını sağlar.
 • Cilt daha canlı,daha parlak hale gelir.
 • Bu uygulama altı nokta lifting, altı + bir nokta lifting olarak da isimlendirilir.Yüz,boyun,dekolte ve el bölgesine uygulanabilir.
5. Bölgesel Beyazlatma Tedavileri
Özellikle genital ,koltuk altı ,diz ve dirsek bölgelerinde görülen koyu renkli cilt görünümü aydınlatmak için tek seans şeklinde kimyasal peeling uygulaması yapılır.Hasta işlem sonrası evde devam ürünü olarak verdiğimiz kremi 3 hafta boyunca günde 2 kez kullanır.Hasta bölgesel beyazlatma işlemi sonrasında sosyal yaşantısına hemen dönebilir.

6. PRP
Platelet Rich Plasma (Trombositten Zengin Plazma) kelimelerin baş harflerinin kısaltmasıdır. Bireyden alınan kanın, santrifüj işlemi ile plazmasının ayrılması ve içeriğin bireye tekrar verilmesi işlemidir. Sivilcelere bağlı izler, özellikle yüz bölgesinde var olan lekelenmeler, saç dökülmesi, kırışıklık giderilmesi gibi birçok alanda kullanılabilir. PRP tedavisi ile cildin yenilenmesi sağlanır ve yenilenme sonrası, lekelerin açılması, cildin sıkılaşması, kırışıklıkların giderilmesinde gözle görülür bir fark oluşur. 

7. Dermapen
Mikro iğneleme işlemi uygulanarak bireyin cildine kontrollü bir şekilde hasar verilmesi işlemidir. Böylece cildin kendi doğal kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cilt yenilenmesi sağlanır. Mikro seviyedeki iğnelerin titreşimli hareketi ile cilt altına gerekli vitamin ve minerallerin ulaşması sağlanır. Her cilt tipine uygun olan dermapen işlemi, sivilce izleri, lekeler, kırışıklık ve gözenek tedavisinde kullanılır.

8. Akustik Dalga Tedavisi (AWT)
Bölgesel yağlanma, günümüzde en sık görülen estetik problemlerin başında gelir. Düzenli spor yapmak ve uygun beslenme diyetleri uygulamak bazen yeterli gelmeyebilir. Aynı zamanda yaşlılığın etkisi ile hem cilt ve cilt altı yağ dokusunda hem de bağ dokuda zayıflıklar görülür. Bu nedenle sadece yağ veya bağ dokuya etki etmeyen dokuların tamamına etki eden tedavilere ihtiyaç vardır. Akustik dalga tedavisi tam bu alanda etki eder. AWT cihazı, ses dalgaları üretilerek titreşim oluşumu sağlar. Oluşan titreşim yağ dokularda parçalanma, ciltte serbestleşme, bağ dokularda sıkılaşma, lenf damarlarının uyarılması ile lenfatik drenajda artma ve ödemde azalmaya yardımcı olur. 

9. CGF
Concentrated Growth Factor (Konsantre Büyüme Faktörü) kelimelerinin baş harflerini kullanarak kısaltılan terimdir. Bireyin kendi kanının laboratuvar ortamında özel bir işlemden geçirerek, yoğun büyüme faktörü ve kök hücre içeren plazma sıvısının, çeşitli yöntemlerle bireye tekrar verilmesi işlemidir. Yaşlanma karşıtı uygulamadır; genel vücut ve yüze uygulanır. Leke ve kırışıklık tedavisinde son zamanlarda oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Aynı zamanda kas-iskelet sistemi hastalıklarının tedavisini destekleyici ve yara-yanık iyileşmesine yardımcı olan bir uygulamadır. 

10. Soğuk Lipoliz
Özellikle basen, karın ve sırt bölgelerinde istenmeyen yağların soğutularak küçülmesi ve vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan ameliyatsız bir uygulamadır. Soğuk lipoliz işlemi, çevre dokulara zarar vermez. Liposuction gibi cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen bireyler için oldukça konforlu bir işlemdir. İşlem sonrası birey, kısa sürede günlük yaşamına geri dönebilir.

11. Fraksiyonel RF
Altın iğne tedavisi, Süperfisyal Cilt Rejuvenasyon (SRR) ve Grid Fraksiyonel FR tedavi çeşitleriyle radyofrekans yöntemleri kullanılarak uygulanan medikal estetik işlemleridir. Tüm yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesinde oluşan cilt sorunlarının iyileştirilmesi sağlanır. Lokal anestezi etkili kremler kullanarak işlem yapılır. AWT uygulamasının kullanım alanları şu şekildedir:
 • Bölgesel incelme ve bölgesel sıkılaşma
 • Selülit tedavisi ile ciltte ve bağ dokuda sıkılaşma
 • Yaşa bağlı gıdı ve kol sarkmasını engelleme ve sıkılaşmasını sağlamak
12. İp Askı Yüz Germe
İnsan cildinde yaşla beraber kolajen seviyesinde ve bağ dokularda azalma görülür ve bu azalma en çok yüz bölgesini etkiler. Dolayısıyla yaşlılık döneminde en çok yüzde çizgiler görülmekte ve kırışıklıklar fark edilmektedir. Ameliyatsız medikal estetik yöntemleri ile hızlı ve etkili bir şekilde kırışıklıklar giderilir; daha genç yüz görünümü kazanılır.İp askı ile yüz germe, estetik ameliyatlara alternatif olarak kullanılır. Esnek ipler ile cilt germe uygulaması yapılarak sarkma ve kırışıklıklar giderilir. Estetik açıdan kullanımının yanı sıra yüz felci geçiren hastaların tedavisinde de kullanılır. 

Medikal Estetik Uygulamalarında Kullanılan Sağlık Teknolojileri (Cihazlar) Nelerdir?

AWT Cihazı
AWT cihazı, akustik dalgalar göndererek vücut şekillendirme, selülit ve bölgesel incelme sağlar. Bireyin deri kalınlığına göre belirlenen özel başlıklar kullanılır ve etkinliğinin en yüksek seviyede olması amaçlanır.

Soğuk Lipoliz Cihazı
Soğuk lipoliz cihazı, cryo (soğutma) ve vakumlama özelliği olan başlıklar sayesinde vücuttan yağ dokusunun uzaklaştırılmasını sağlar. Farklı boyuttaki başlıklar sayesinde vücudun her bölgesinde kullanılır. Yaklaşık -10 dereceye kadar soğutma sağlar ve böylece yağ hücreleri yıkıma uğratılır ve vücuttan atılımı sağlanır. 

Fraksiyonel RF Cihazı 
Altın iğne tedavisinde kullanılan Fraksiyonel RF cihazı, 0-3 mm arasında ayarlanabilen iğneler yardımıyla cilt altına radyofrekans enerji göndererek kolajen üretimini tetikler. Cihaz, iğneli uygulama tercih etmeyen bireyler için de iğnesiz fraksiyonel radyofrekans seçeneği sağlar.

Medikal Estetik İçin Neden Florence’ı Tercih Etmeliyim?

Medikal estetik uygulamaları ameliyatsız, ağrısız ve kolay işlemlerden oluşmasına rağmen geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçları olabilir. Uygulamayı yapan doktorların deneyimli olması, kullanılan cihazların son teknolojiye sahip olması ve kullanılan ürünlerin kalitesi, özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Dolayısıyla bu uygulamalar, tam donanıma sahip bir ortamda, alanında deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Florence Medikal Estetik Birimi, bireyin medikal estetik ihtiyaçlarını, uzman doktor kadrosu ve son teknolojik cihazlar ile karşılayabilen bir sağlık kuruluşudur.

Randevu Alın