Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı ve Hastalıkları bölümü, göz hastalıkları ve bozuklukları tedavisinde dünyadaki son gelişmelere paralel olarak teknik altyapı ve donanım ile hizmet vermektedir.

Lasik; Amerika Birleşik Devletleri'nde gıda ve ilaç birliği tarafından da onaylanmış lazer cerrahisi yöntemidir ve 1980'li yıllardan bu yana tüm dünyada uygulanmaktadır. Lasik ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları giderilmektedir.

Refraktif cerrahi kişilerdeki kırma kusurlarını düzeltmek için yapılan lazer uygulamaları ve ameliyatların genel adıdır. Bölümümüzde excimer laserin refraktif cerrahideki en gelişmiş teknolojik aşaması olarak kabul edilen “flying spot” teknolojisini uygulayan lazer cihazı kullanılmaktadır.


Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezi, göz hastalıkları tedavisinde dünyadaki son gelişmelere paralel olarak teknik altyapı ve donanım ile hizmet vermektedir.

Göz Sağlığı Merkezimizde; excimer laser ile miyop,astigmat, hipermetrop tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca Fakoemülsikifasyon (FAKO) yöntemi ile de katarakt ve göz içi lens uygulamaları yapılmaktadır.

LASIK; Amerika Birleşik Devletleri'nde gıda ve ilaç birliği (FDA) tarafından da onaylanmış lazer cerrahisi yöntemidir ve yıllardır tüm dünyada uygulanmaktadır. Lasik ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları giderilmektedir.

Refraktif cerrahi kişilerdeki kırma kusurlarını düzeltmek için yapılan lazer uygulamaları ve ameliyatların genel adıdır. Merkezimizde excimer laserin refraktif cerrahide, katarakt ve göz içi lens uygulamalarında hem yurtiçi hem yurtdışı hastaların yoğunluğu açısından en tecrübeli merkezlerden biridir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Göz Sağlığı Merkezinde, retina hastalıklarında(retina dekolmanı, yaşa bağlı sarı nokta hastalıkları, diabetik retinopati) hem vitrekromi hem göz içi enjeksiyon uygulamaları ile, göz tansiyonunu (glokom), kornea hastalıklarını, pediatrik oftalmoloji sorumluluğunda; şaşılık hastalarını tedavi ediyoruz. Oftalmik plastik cerrahi ile göz kapağı ve çevresinin estetiği, nöroftalmoloji, kontakt lens ve yukarıda da belirttiğimiz gibi excimer laser ve katarakt uygulamaları hizmet verdiğimiz diğer alanlardır.