Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü vücudumuzdaki iç salgı bezlerini, iç salgı bezlerinin fonksiyonlarını ve salgıladıkları hormonları inceleyen bilim dalıdır.

Grup Florence Nİghtingale Hastaneleri Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümümüzde,  tiroid bezi hastalıkları, guatr, obezite, hipertansiyon, hipofiz bezi hastalıkları, böbreküstü bezi hastalıkları, cinsel gelişme bozuklukları, kolesterol yüksekliği ve lipit metabolizması hastalıkları, büyüme ve gelişme geriliği (boy kısalığı) ve salgı bezi (tiroid kanseri, hipofiz ve pankreas tümörleri vs.) tümörlerinin tanı ve tedavileri ilgili diğer bölümlerle iş birliği içinde tedavi edilmektedir.

Yüksek kan basıncı, kolesterol yüksekliği ve lipit metabolizması hastalıkları, kıllanma artışı ve adet düzensizlikleri endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümümüz tarafından detaylı araştırılmaktadır.

Grup Florence Nİghtingale Hastaneleri Endokrinoloji ve Metabolizma bölümümüzde diyabet ve osteoporoz(kemik erimesi) klinikleri ayrı olarak hizmet vermektedir.
 

TIBBİ BÖLÜME BAĞLI SAĞLIK REHBERİ YAZILARI