Grup Florence Nightingale Hastaneleri Psikoloji Bölümümüzdeki uzmanlarımız kişilerin yaşadığı psikolojik problemlerin üstesinden gelebilmeleri için kişiye özel profesyonel destek vermektedir.

Psikiyatri ve psikolojinin ayrımı en temelinde eğitim farklarına dayanmaktadır. Psikologlar gerçekten de tıbbi bir tedavi uygulamamaktadırlar. Danışanları ile sadece psikoterapi ilişkisi düzeyinde bir işbirliğine girmektedirler. Oysa psikiyatrlar tıp doktorları oldukları için ilaç reçete edebilmekte ya da diğer tıbbi uygulamaları gerçekleştirebilmektedirler. Onlar da terapi yapabilmektedirler.

Psikologlar ile psikiyatrlar birbirleri ile uyum içinde ve birbirlerine destek olarak çalışabilmektedir. Psikologun eğitimi ve literatür bilgisi, psikiyatrın tıbbi tedavisine ve psikoterapi uygulamalarına destek çıkmalı, psikiyatrın yöntemleri de psikoloğun içinde olduğu süreci kolaylaştırmalıdır.

Ayrıca hastanemizde diğer sağlık bölümlerinde hizmet gören hastalara ve hasta yakınlarına da psikolojik hizmet sunmaktadır.
 

TIBBİ BÖLÜME BAĞLI SAĞLIK REHBERİ YAZILARI