Meme Cerrahisi

Meme Cerrahisi
Onkoplastik cerrahide hem onkoloji hem de plastik cerrahi prensipleri uygulanır. Kanserli memenin cerrahi tedaviyle birlikte hastalık olmayan memeyle simetrik görünmesi için küçültülmesi veya büyütülmesi mümkün olmaktadır.

Meme kanseri ya da başka bir hastalık nedeniyle memenin alınması sonrasında memenin yeniden yapılandırıldığı rekonstrüksiyon (onarım) ameliyatları Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümümüzde sıklıkla ve başarıyla uyguladığımız ameliyatlardan biridir.

Yapılan çalışmalar ve kendi deneyimlerimiz meme rekonstrüksiyon ameliyatlarının kadınlara psikolojik olarak oldukça destek sağladığını göstermektedir.

Florence Nightingale Hastanelerinde meme alınma (mastektomi) ameliyatı ile eş zamanlı olarak meme rekonstrüksiyon ameliyatlarını gerçekleştirebilmekteyiz. Böylelikle, hastalarımız ameliyattan çıktığında yeni bir memeye sahip olmakta ve memesiz bir dönemin verebileceği psikolojik sıkıntıyı yaşamak zorunda kalmamaktadır.

Tıptaki yeni teknolojiler sayesinde rekonstrüksiyon ameliyatlarında oluşturulan meme, doğal memeye çok benzer olabilmektedir.
 
Meme Cerrahisi biriminden
Uzman Görüşü Alın

Uzman Görüşü Alın

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz

Doktorlarımız

Etiketler

Video