kulak-burun-bogaz

Kulak Burun Boğaz (KBB-Otorinolarengoloji); tüm yaş gruplarında görülen kulak, burun ve boğaz hastalıkları ile baş ve boyun hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavisiyle ilgileniyor.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizde;

- İşitme ve konuşma bozuklukları,
- Odyoloji,
- Çocuk kulak burun boğaz,
- Tükürük bezi hastalıkları,
- Alerji testi (prick),
- Ses hastalıkları,
- Reflü,
- Burun ve sinüs hastalıkları,
- Boğaz hastalıkları,
- Denge bozuklukları,
- Uyku bozuklukları (horlama ve uyku apnesi),
- Baş boyun kanserleri,
- Baş boyun yerleşimli tümöral yapıların tanı ve cerrahi tedavisi gerçekleştiriliyor.

Hastalarımızın şikayetleri; endoskopi, BT tarama ve alerji testleri dahil olmak üzere pek çok klinik ve radyografik tetkiklerle değerlendirilerek, multidisipliner yaklaşımla en uygun tıbbi ve/veya cerrahi tedavi seçenekleri sunuluyor. Öte yandan çocukluk dönemi kulak burun boğaz hastalıklarının tetkik, teşhis ve tedavilerini de başarıyla gerçekleştiriliyor. Nefes almada güçlük, horlama, sık tekrarlayan enfeksiyonlar, işitme kaybı, işitme bozuklukları ve alerji gibi çocukluk çağı KBB hastalıklarının tedavileri de Çocuk Sağlığı Merkezimiz ve Çocuk Odyoloji Merkezlerimizin iş birliğinde ele alınarak tanısı ve tedavisi yapılıyor.

Kulak burun boğaz hastalıkları arasında en sık burun ve sinüs hastalıkları tedavi ediliyor. KBB Merkezimizde; larenjit, farenjit, bademcik iltihabı, reflü gibi KBB hastalıklarının tanı ve tedavileri de başarı ile gerçekleştiriliyor.

Merkezimizde, burun ve sinüs gibi genel KBB ameliyatlarının yanı sıra horlama ve uyku apnesi gibi uyku sorunlarının cerrahi tedavisi de başarıyla uygulanıyor.

Vertigo (baş dönmesi) başta olmak üzere, iç kulak nedenli denge bozukluklarının tetkik, teşhis ve tedavisini özenle planlayan KBB uzmanlarımız, bu tür hastalıklarından yakınan pek çok hastanın tedavisini başarıyla gerçekleştiriyor.
 

Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezi’nde Hangi Bölümler Hizmet Veriyor?


İşitme ve Konuşma Bölümü: Bu bölümde, işitme ve konuşma sorunlarının tanı ve tedavisi gerçekleştiriliyor. Ayrıca ses telleriyle ilgili cerrahi müdahaleler ve terapiler ile konuşma bozukluklarının giderilmesi mümkün oluyor.

Baş Boyun Cerrahisi Bölümü: Alanında uzman hekimlerimiz; yüz, ağız, yutak, gırtlak, tükürük bezleri, robotik tiroit bezi hastalıklarının cerrahi tedavilerini titizlikle yapıyor. Baş boyun kanserlerinin ve baş boyun yerleşimli tümöral yapıların tedavisinde ise uzmanlarımız hastalarımızı medikal onkoloji, radyasyon onkoloji, patoloji gibi uzmanlık alanlarıyla iş birliği içinde, multidisipliner yaklaşımla değerlendiriyor.

Burun Estetiği Cerrahisi: Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları da KBB Merkezimizde uygulanan cerrahi tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizde, fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları başarıyla gerçekleştiriliyor.
 

Kulak Burun Boğaz Merkezi, Hangi Hastalıklar ve Tedavileriyle İlgileniliyor?

- Ağız kanseri
- Alerjik rinit
- Ani işitme kaybı
- Bademcik iltihabı (tonsilllit)
- Baş ve yüz ağrısı
- Beta (Beta hemolitik streptokokların neden olduğu bademcik iltihabı)
- Burun eğriliği
- Burun kanaması
- Dış kulak yolu enfeksiyonu (yüzücü kulağı, eksternal otit)
- Dudak kanseri ve ağız boşluğu kanserleri
- Faranjit
- Farenks kanseri (yutak kanseri)
- Geniz eti büyümesi
- Gırtlak kanseri
- Koku ve tat bozuklukları
- Kulak kiri (buşon)
- Larenjit
- Meniere hastalığı
- Nazofarenks (geniz) kanseri
- Obstrüktif uyku apnesi (OSAHS/Tıkayıcı sebeplerle uykuda solunum durması)
- Orta kulak iltihabı (Akut Otitis Media-Aom)
- Otit (orta kulak enfeksiyonları)
- Otoskleroz
- Ses hastalıkları
- Sinüs kanseri
- Sinüzit
- Taşıt tutması (hareket hastalığı)
- Tükrük bezi kanseri
- Vestibüler nörit (Denge siniri iltihabı)

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezi’nde tetkik, teşhis ve tedavileri uygulanan kulak burun boğaz hastalıkları ile gerçekleştirilen kulak burun boğaz ameliyatları hakkında daha fazla bilgi almak için randevu alın.