Kemik İliği Nakli Merkezi

Temmuz 2010 yılında Prof. Dr. Mutlu Arat’ın kurucu direktörlüğünde Florence Nightingale Hastaneler Grubu bünyesinde Şişli Florence Nightingale Hastanesinde Hematolojik Kök Hücre ve Transplantasyon Merkezi (HKHT) ünvanı ile hizmet vermeye başlamıştır. Merkezimiz Aralık 2019 tarihi itibariyle 1106 KİT işlemi gerçekleştirmiştir.

Merkezimiz ilk yılın sonunda başarılı 90 nakil gerçekleştirmiştir. 2012 yılında ilk akraba dışı vericiden allojenik nakil gerçekleştiren ekibimiz 2016 yılında toplam 600’ün üzerinde (350’nin üzerinde otolog, 250 üzerinde allojenik) hastaya umut olmuştur. Şubat 2019 tarihinde 1000. KİT işlemini başarı ile gerçekleştirerek kurulduğundan beri İstanbul’da ilk 3 ve Türkiye’de ilk 5 içindeki yerini korumaya devam etmiştir. 

Güçlü ekip yüksek başarı oranları sağlar.


Her yıl 140’ın üzerinde ulusal ve uluslararası hastaya hizmet veren merkezimiz kemik iliğini ilgilendiren kanser hastalıkların yanında bazı kemik iliği yetmezliği hastalıklarıyla bağışıklık sistemi eksikliklerinde etkili tedavi olanağı sağlamaktadır. Türk Hematoloji Derneği’nin proje ortaklığı yaptığı 8 merkezden biri olarak, hizmet faaliyetlerimizin yanında yurt içi ve dışında bilimsel alandaki varlığımızı devam ettiriyoruz. 


KİT Merkezinde tedavinin adanmışlık ve uyumlu bir ekip işi olduğu bilinciyle çalışan 4 uzman hematolog ve deneyimli hemşirelerden oluşan çalışma arkadaşlarımızla, hastalarımızın nakil öncesi ve sonrası tüm süreçlerinde her zaman yanında oluyoruz. Bunun doğal yansıması olarak, ilk yıl sağkalım oranlarımız otolog KİT hastalarında %88, allojenik KİT hastalarında %77 gibi yüksek başarı çizgisine ulaşmıştır.   

Her zaman hastanın yanında olan bir merkez.


Kemik İliği Merkezimize her geçen gün artan hasta başvurularını kalitemizden ödün vermeden yanıtlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla, merkezimiz tüm SGK'lı ve özel sigortalı olgulara anlaşmalı olarak ek bir ücret istenmeksizin nakil hizmeti verilmektedir. Nakile bağlı komplikasyonlar merkezimizin sorumluluk teminatı altında olup, her zaman yatırılarak SGK kapsamında işlem yapılmaktadır.

Neden biz?

  • T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönergesi uyarınca ruhsatlı,
  • Yıllık 100’ün üzerinde nakil işlemi ile deneyimli bir ekibe sahip,
  • KİT sonrası uzun hastalıksız süresi sağlayan bir merkez kimliğiyle,
  • Hastalarının tedavi ve bakımını gereken şartlarda sağlayan,
  • İşlem sonrası hastalarını ömürleri boyu takip eden,
  • Florence Nightingale Hastaneler grubu çatısı altında KİT sürecinin her adımını takip eden, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç ve sorunlarının erken farkında olan ve kalıcı çözüm üretecek çağdaş kapasitedeki tüm imkanlarını hastalarına sunabilen bir kurumuz.
Kemik İliği Nakli Merkezi Tıbbi Birimi Bulunan Hastanelerimiz
Kemik İliği Nakli Merkezi biriminden
Uzman Görüşü Alın

Uzman Görüşü Alın

Adınız Soyadınız
Telefon Numarası
Eposta Adresiniz