Göğüs Hastalıkları


Grup Florence Nightingale Göğüs Hastalıkları Bölümümüzde bölüm ile ilgili hastalıkların tetkik, tanı ve tedavisinde başarıyla hizmet vermekteyiz.
KOAH ve astım gibi havayolu hastalıklarında merkezimiz son tedavi yöntemlerini başarı ile uygulamakta, alerjik olan ve olmayan astım tedavileri başarı ile yürütülmektedir. KOAH'da son yıllarda gündeme gelen ve başarılı sonuçlar alınan endobronşiyal volüm küçültme teknikleri için en son yöntemler yakından izlenmekte ve uygulanmaktadır.

 Göğüs hastalıkları disiplini içinde ekip olarak deneyimi uzmanlık alanlarımız;
  • Tanısal ve Girişimsel bronkoskopi
  • Trakea tümör ve darlıklarının tedavisi
  • Solunumsal yoğun bakım ve mekanik ventilasyon uygulamaları
  • KOAH tedavisi
  • Astım tanı ve tedavisi
  • Sarkoidoz
Özellikle bronkoskopi ve girişimsel bronkoskopi alanında oldukça deneyimli bir hekim kadrosuna sahip olan göğüs hastalıkları bölümümüzde toplamda 2000’i aşkın girişimsel bronkoskopi (trakea darlıkları tedavisi, kansere bağlı oluşan tıkanıklıklar, havayolu fistülleri, total akciğer lavajı vb) yapılmıştır.
Bu bağlamda ülkemizin yanı sıra dünya çapında da referans göğüs hastalıkları bölümleri arasında olmaya aday olan göğüs hastalıkları bölümümüz tanısal bronkoskopi uygulamalarında da endobronşiyal ultrasonografi ve konfokal endomikroskopi sistemlerinin devreye girmesiyle ülkemiz için hem bilimsel alanda hem de günlük pratikte öncü rolünü üstlenmektedir.
Göğüs Hastalıkları Bölümümüz organ nakil ekiplerine de başarılı nakil için akciğer açısından destek vermektedir.

 Bölümümüzde göğüs hastalıkları disiplini içinde tanı ve tedavisi yürütülen diğer hastalıklar şunlardır:
  • İnterstisyel akciğer hastalıklarının tanı ve tedavisi,
  • Plevra (akciğer zarı) hastalıklarının tanı ve tedavisi,
  • Tüberküloz, Romatizmal hastalıkların akciğer tutulumu ve pulmoner emboli.
Göğüs hastalıkları Bölümümüz akademik alanda da etkin ve öncü bir rol üstlenmektedir. Grup Florence Nightingale hekimlerinden Doç. Dr. Levent Dalar’ın girişimsel bronkoskopi alanında en önemli kongrelerden biri olan Avrupa Bronkoloji Kongresinin ikincisini (ECBIP-European Congress for Bronchology and Interventional Bronchoscopy) ülkemizde düzenlenme sürecindeki katkılarından ve Bilimsel Danışma kurulunda yer almış olmasından gurur duyuyoruz.
Göğüs hastalıkları bölümümüzde ileri bronkoskopi ünitesi, solunum fonksiyon testleri laboratuvarı ve uyku laboratuvarı da bulunmaktadır.
 

Randevu Alın