Pek çok alanda ilklere imza atan Grup Florence Nightingale Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu ve ekibinin katkıları ile de dünyada yeniliklere imza atan bir bölüm olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

ABD ve Avrupa’da kabul gören referans ortopedi bölümü:

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki birçok ortopedi ve travmatoloji merkezleri ve omurga cerrahisi merkezleri ile yakın bilimsel işbirliği içinde olan bölümümüz; dünya çapında ünlü merkezler tarafından da referans kabul edilmektedir.
Her yıl düzenlenen bilimsel toplantılarda, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda araştırmacıyı bölümümüzde ağırlamaktan memnuniyet duymaktayız.

24 saat acil ortopedik travma bölümü...

Merkezimizde kesintisiz 24 saat acil ortopedik travma bölümü hizmetinizdedir. Tüm ortopedik yaralanmalara anında müdahale edebilecek ekibimiz en son teknoloji ile düzenlenmiş poliklinik ve ameliyathane şartlarında çalışmalarını 7 gün 24 saat aralıksız sürdürmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Merkezimizde omuz, kalça, diz, ayak bileği ve diğer büyük eklemlerin endoskopik yöntemle (artroskopi) tanı ve tedavileri ileri teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Tüm spor yaralanmalarına bu şekilde müdahale edilebilmektedir.

Protez replasmani gereken hastalarımıza artroplasti grubumuz en yeni teknikler ve en son teknoloji ürünü protezlerle vücudun tüm eklemleri düzeyinde hizmet vermektedir.

Skolyoz ve Omurga Merkezimiz ile yakın iş birliği

Ortopedi ve Travmatoloji Merkezimizebaşvuran hastalarımızdan skolyoz veya omurga rahatsızlıkları olanlar yine Grup Florence Nightingale Hastaneleri kapsamındaki Skolyoz ve Omurga Merkezimize yönlendirilmekte ve tanı, tedavi ve takip süreçleri bu merkez ile yakın işbirliği içinde planlanmaktadır.

Skolyoz ve Omurga Merkezimizde çocukluk ve erişkin dönemi skolyozları, bel ve boyun fıtıkları,omurga kırıkları ve çıkıkları, enfeksiyonları, tümörleri, bel kaymaları (spondilolistezis) ve dejeneratif omurga problemleri son bilimsel gelişmeler ışığı altında tedavi edilmektedir.

Skolyoz ve Omurga Merkezimizde; özellikle, kırıktan omurga tümörlerine kadar uygulama alanı bulan posterior yolla gerçekleştirilen vertebra rezeksiyonları ve skolyoz cerrahisi başarı ile uygulanmaktadır.