Çocuk Alerji

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Tıbbi Bölümü’nün altında hizmet vermekte olan Çocuk Alerji Birimimizde Çocuk Alerji ve Klinik İmmünolojisi alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış Alerji Uzmanlarımız çocukluk çağında görülebilen alerjik hastalıkların tanınması, tedavisi ve takibini gerçekleştirmektedir.

Günümüzde alerjik hastalıklar sadece bir organ hastalığı olarak değerlendirilmemesi gerektiği bilinmektedir. Alerji öyküsü olan çocuk hastaların genel sistematik değerlendirmeden geçirilmesi gerekir. Bu sayede, hastalığın doğal öyküsü iyi bilinir; klinik seyri etkileyen olası eşlik eden durumlar analiz edilir; uygun, doğru ve ekonomik tanı yöntemleri kullanılarak alerjik hastalıkla bir bütün içerisinde değerlendirilir. Kapsamlı değerlendirmeler ve gerekli klinik incelemelerden sonra çocuk hastalarımızın tedavi planlaması yapılır. Bu çalışmaların doğal sonucu olarak, tedaviler günü kurtarıcı değil uzun vadede çözüm seçenekleri olarak hastalarımıza sunulur.

Çocuk Alerji Birimimizde Tanı ve Tedavisi Yapılan Alerjik Hastalıklar Nelerdir?

Çocukluk çağında sık görülebilen alerjik klinik tablolar arasında 
  • astım, 
  • alerjik rinit (saman nezlesi), 
  • atopik dermatit (alerjik egzama), 
  • besin alerjileri, 
  • ürtiker (kurdeşen),
  • anafilaksi ön plana çıkmaktadır. 
Çocuk Alerji ve Klinik İmmünoloji uzmanlarımız kan ve deri alerji testleri uygulayarak çocuk hastalarımızda alerjiden sorumlu maddelerin tanısını, nedene yönelik tedavi ve izlemi planlamaktadır.


 

Randevu Alın