Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)
Grup Florence Nightingale Hastaneleri Beyin Cerrahisi Bölümümüzde  beyin ve omurilik hastalıklarının tanı ve tedavisinde kapsamlı olarak hizmetlerini vermektedir.

Beyin cerrahisi ameliyatları navigasyon, stereotaksi, mikroşirürji, endoskopi, mikroelektrod kayıt ve üç tesla manyetik rezonans görüntüleme (MR), dijital serebral anjiyografi (DSA) gibi teknolojik olanaklar ve minimal invaziv teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Bölümümüzde beyin cerrahisi hizmeti günün her saatinde sağlanmakta ve bütün olanaklar acil koşullarda dahi eksiksiz olarak hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Ameliyat öncesi ve sonrası tüm işlemler, destek hizmetleri ve hasta bakımı bu konuda özel eğitim almış personel tarafından sağlanmaktadır. Ameliyat öncesi sistemik, nörolojik ve radyolojik inceleme yöntemlerinin zenginliği ve ameliyat sonrası gelişmiş bakım üniteleri verdiğimiz hizmetin kalitesini artıran diğer önemli unsurlardır.

Ekibimiz her hastanın özel olduğu bilinci ile en iyi hizmeti vermeye ve hastayı hastalık öncesi durumunda evine ve işine geri göndermeye kendini adamıştır.

Hastalarımıza ve ailelerine tıbbi ve cerrahi hizmet yakın ilgi ile müşfik bir ortamda verilmektedir.

Bölümümüzde Neler Yapıyoruz?

 • Beyin ve Omurilik tümörlerinin mikroşirürjikal tedavisi,
 • Kafa tabanı endoskopik cerrahisi,
 • Hipofiz cerrahisi,
 • Nöroendoskopik girişimler,
 • Stereotaktik biyopsi,
 • Pediatrik nöroşirürji,
 • Hidrosefali ameliyatları,
 • Travma cerrahisi,
 • Beyin damar hastalıklarının ve kanamalarının tedavisi ve 
 • Fonksiyonel nöroşirürji gibi tüm beyin cerrahisi ameliyatları gerçekleştirilmektedir.
Kapalı endoskopik bel fıtığı ameliyatı (KEBFA) ile hastalarımızın daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyoruz
Tam endoskopik bel fıtığı cerrahisinde (ya da kapalı endoskopik bel fıtığı ameliyatı ile) yaklaşık 0,5 santimlik bir kesiden ameliyat yapıyoruz. Fıtıklaşan dokuyu bu kesiden çıkarabiliyoruz. 

Tam endoskopik bel fıtığı ameliyatları, yandan (transforaminal) veya orta hattan (interlaminar) olmak üzere iki yöntemle yapılabilir. Hangi yöntemin seçileceği fıtığın omurga kanalı içindeki yeri ve kalça kemiğinin yandan girişe imkan verip vermemesi gibi teknik nedenlere bağlıdır.

Deneyimli ve eğitimli beyin cerrahi uzmanlarımız sayesinde KEBFA’yı her yaş grubuna, diyabet ve hipertansiyon gibi kronik rahatsızlığı olan hastalara uygulayabiliyoruz. Ameliyatın ve ameliyattan iyileşme süreçlerinin kısa olması bu hastalar için bir avantaj olmaktadır. Ameliyat yaklaşık 30 dakikada tamamlanabilmektedir.

Multidisipliner Birimler
 • Spina Bifida Merkezi
  • Beyin Cerrahisi: Spina bifida, temelde beyin ve omuriliği etkiliyor. Yenidoğan döneminde ya da ileri yaşta, kapalı spina bifida hastalarında sırtta olan açıklığın kapatılması, beyinde oluşabilecek sıvı toplanmasını engellemek için şant operasyonlarının gerçekleştirilmesi gerekebiliyor. Sonrasında oluşabilecek gergin omurilik tedavisinde de çocuk beyin cerrahisi ile koordineli olarak spina bifida hastaları takip ve tedavi ediliyor.

   Detaylı İncele
Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) ile ilgili
Randevu Talebi İçin Formu Doldurun

Randevu Talep Edin

Adınız Soyadınız
GSM
Eposta Adresiniz

Video