Uzm. Dr. Uğur ÖZBEK

Uzm. Dr.
Uğur ÖZBEK

Anesteziyoloji

Görev Aldığı
Hastaneler
  • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Abide-i Hurriyet Cad. No: 166 Şişli - İstanbul Haritada Göster


   1989 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Uzm. Dr. Uğur Özbek, anestezi ihtisasını 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.

   İntraoperatif Transözofajiyal Ekokardiyografi (TÖE) uygulamalarına ilgi duyan Uzm. Dr. Uğur Özbek 1999-2000 yılları arasında Florence Nightingale Ekokardiyografi laboratuvarında çalışmış, aynı konuda Belçika ve Amerika'da da eğitimlere katılarak, Anestezi departmanında erişkin kalp cerrahisinde TÖE uygulamalarına öncülük etmiştir.

   Kalp Cerrahisi, Vertebra Cerrahisi, Toraks Cerrahisi, Robotik Cerrahi gibi özellik gösteren anestezi uygulamaları konusunda oldukça deneyim sahibi olan Uzm. Dr Uğur Özbek, özelikle Ekstremite  Cerrahisinde, Ultrason rehberliğinde bölgesel anestezi uygulamalarını da başarı ile gerçekleştirmektedir.

   19 yıldan beri Grup Florence Nightingale bünyesinde çalışmakta olup, 2013 yılından beri İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Anestezi Departmanı'nda görevine devam etmektedir.

    • Konuştuğu Diller Tr
  • Videolar
  • Haberler