Embriyoloji Laboratuvarı

Embriyoloji Laboratuvarımızda, yüksek teknolojideki ekipmanlarımız, kapsamlı tesis 
tüp bebektüp bebek ve donanımla  hizmet vermekteyiz. 

Embriyoloji Laboratuvarımızda; kadından alınan yumurtaların  erkekten alınan spermler ile laboratuvar ortamında  birleştirilmesi işlemi olan IVF (in vitro fertilizasyon), yumurtanın içine sperm enjekte edilmesi işlemi olan mikroenjeksiyon, en son aşama olan gelişen embriyolardan seçilen en kaliteli 1-2 embriyonun anne rahminin içine bırakılması ile gebelik oluşturulma işlemi olan embriyo transferi tecrübeli ellerde özenle yapılmaktadır.

Bununla birlikte laboratuvarımızda verilen diğer hizmetler aşağıdaki gibidir;

  • Yardımlı yuvalama, 
  • Blastokist transferi ve kültürü, ko-kültür (tekrarlayan tüp bebek başarısızlığına uğrayan adaylarda kullanılan, yapay rahim olarak adlandırılan yöntem), 
  • Gebelik öncesi genetik test - kromozom anomalisi tespiti, 
  • Embriyo dondurma,
  • IMISI tekniği ile en kaliteli spermlerin seçilmesi işlemi 

Ayrıca Primo Vision yöntemi ile transfer edilecek embriyolar dahili kameralar ile izlenir. Bu sayede döllenmeden embriyo transferi aşamasına kadar yaklaşık 5 gün süren embriyo gelişimi takip süreci, hızlandırılmış bir video görüntüsü şeklinde izlenebilmektedir. Gerekli analizler yapıldığında, hangi embriyonun daha iyi gelişim gösterdiği ve en yüksek tutma oranına hangi embriyo veya embriyoların sahip olduğu ortaya çıkartılabilir.