Su içi yürüme eğitimi ve hidroterapi

Su içi yürüme sistemi, su dolu bir tankın içerisine yerleştirilmiş bir yürüme bandıdır.  Tankın içine uygun kıyafetler giyilerek girilir ve kapı kapandıktan sonra terapistin kumanda ettiği sistem, tanka istenilen seviyede su dolmasını sağlar. Hastanın kendisinin de monitorize edebildiği yürüme bandı sayesinde çok güvenli bir egzersiz uygulanmış olur. Bandın hızı, suyun ısısı, su seviyesi, jet akımlar  terapist tarafından kontrol altında tutulur.

Suyun yüzyıllar boyunca kullanılmış olan fiziksel özellikleri, bu sistemde çok hijyenik, güvenli ve kullanışlı bir haldedir.  Kişisel bir havuzdur ve her hasta çıkmadan önce su boşaltılmakta ve yeni hasta için yeniden su dolmaktadır.

Özellikle bel, kalça, diz, ayak bileği ve ayak sakatlanmaları ve ameliyatlarından sonra, hastanın yük vermeye başladığı dönemde kullanılan sistem, iyileşme sürecini çok hızlandırmaktadır.

İleri Tıbbi Uygulama Merkezlerimiz ve Bölümlerimiz

Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.