Kronik yorgunluk tedavisi ve akupunktur

Vücudumuz herhangi bir makine değil canlı bir organizmadır, dolayısıyla kendinde oluşan hasarları onarabilme kabiliyetine sahiptir. Vücut yaşam boyunca düzenleyici mekanizmalarını kullanarak kendi kendini yenilemektedir. Ancak bazen bu yeteneğini kaybeder ve kişi kendini yorgun, bitkin ve enerjisiz hisseder. Bu bulgular kişide 6 aydan daha uzun sürmüşse, kronik yorgunluktan bahsedilebilir.

Yapısal bir bozukluk, kronik hastalıklar, aşırı çalışma, stres, bilinçsizce uygulanan diyetler, gereksiz ilaç kullanımları kronik yorgunluk nedenlerine örnek olarak verilebilir. Yaşlılarda ise kronik hastalıklar nedeniyle kullanılan ilaçlar ve hücre yenilenmesindeki yavaşlama özellikle kronik yorgunluğa sebep olmaktadır.

Akupunktur, vücudun düzenleyici mekanizmalarını canlı tutarak yıkım sürecini geciktirir, yenilenmeyi aktive eder.  Qi (çi) enerjisi arttırılarak  kronik yorgunluk akupunktur ile ciddi oranda tedavi edilebilir.  

İleri Tıbbi Uygulama Merkezlerimiz ve Bölümlerimiz

Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.