Skolyoz ve Omurga Cerrahisinde Anestezi ve Yoğun Bakım Bölümü

Florence Nightingale hastaneleri skolyoz ve omurga merkezimizde uzun yıllardır skolyoz ve omurga cerrahisinde tecrübeli anestezi hekimleri ve teknikerleri ile çalışılmaktadır.

Skolyoz ve omurga cerrahisinde tecrübeli anestezi hekimleri ameliyat süresince genel anesteziyi sağlar ve sonrasında hastanın ağrı duymaması için gerekli ilaçları verir, kalp ve akciğerlerin düzenli çalışmasını kontrol eder, diğer organların iyi bir şekilde çalışması için gerekli tedavileri yapar.

Merkezimizdeki tecrübeli anestezi uzman hekimlerimiz ile çalışırken skolyoz ve omurga merkezindeki cerrahlarımız hastanın emin ellerde olduğunu bilerek, bütün dikkatini kendi işine verir.

Anestezi uzmanlarımız; ameliyattan önce sağlık durumunuzu inceler. Hastayı mutlaka odanısında ziyaret edip, yapacaklarını anlatır ve sorularınızı cevaplandırır. Yapılmasını istediği muayene, tedavi ve bakımı aktarır. Anesteziden önce size gereken ilaçları yaptırır. Muayenelerin sonucuna ve hastalığınıza göre size en uygun anestezi yöntemini seçer.

Ameliyattan sonra, anestezi uzmanlarımız ameliyatta aldığınız ilaçların etkisinden kurtulmanız, ameliyattan sonra da ağrı duymamanız ve sağlıklı kalmanız için gerekli bakım ve tedavileri uygulayarak sizi sorunsuzca uyandırır.

Günümüzde ameliyat sonrası aşırı ağrı çekmek artık kader değildir. Merkezimizde ameliyat sonrası hastaların bilinci tamamen açılınca "Hasta Kontrollü Analjezi" olarak tanımlanan ve ağrı kesici oranını hastanın kendisinin ayarladığı ağrı pompalarına geçilir.

skolyoz ve omurga cerrahisi anestezi yoğun bakım