Yetişkin ve hamile Yoga uygulamaları

Yetişkin ve hamile Yoga uygulamaları

Kategoriler

Yetişkin Yoga uygulamaları için; geçirilen ameliyatların 3 ay sonrası (doktorunuz aksini söylemediği sürece) başvurmanız rica olunur.

Hamile Yogası uygulamaları; bedeni ve zihni doğuma hazırlamaya yardımcı olur. Bebek bekleyen annenin sağlığını korur. Hamilelikle birlikte oluşan ruhsal ve bedensel değişimleri içselleştirerek uyumlaşmayı sağlar.

Hamilelik süreci ve doğum bir kadının yaşayacağı en büyük mucizedir. Yeni bir yaşamı dünyaya getirmek, olağanüstü bir yaratıcılıktır.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren pek çok duygu sizi sarar. Artık kendinize daha çok dikkat etmeli, sağlığınızı önemsemeli ve ruhunuzu rahatlatmalısınız.

Yoga’nın sözcük anlamı “birleşme, bütünleşme” olarak açıklanır. Burada sözü edilen birleşme ve bütünleşme, kişinin bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan bütünlüğünü ifade eder.

Doktorunuz tarafından tıbbi açıdan herhangi bir engel olmadığı takdir de hamileliğinizin 4. ayından itibaren düzenli olarak yapacağınız Yoga;

  • Sırt kaslarını güçlendirir,
  • Bedenin duruşunu, hamilelik boyunca iyileştirir,
  • Oluşacak kabızlık, vücudun su toplaması, baş ağrısı ve krampları en aza indirger,
  • Bağırsak hareketlerini rahatlatır ve iştahı kontrol altında tutmaya yardımcı olur,
  • Solunum ve dolaşım sistemini güçlendirir,
  • Hamilelik ilerledikçe vücudun güçlü ama esnek olmasına yardım eder,
  • Nefes çalışmaları ile yorgunluk, stres ve gerginliği azaltmaya yardımcı olur,
  • Konsantrasyon, beden farkındalığı ve kendi içine dönmeyi sağlar.

Hamilelik Yogası uygulamaları ile bu dönemde endişe, gerginlik ve huzursuzluk yerine keyifle yaşayacağınız bir süreç sizi bekliyor. Kendinizdeki ve bebeğinizdeki olumlu gelişmeleri fark edecek, içe dönüşümü yaşayacak ve pozitif düşüncelerle doğuma hazırlanacaksınız. Uygulanacak Yoga hareketleri, nefes çalışmaları, meditasyon ve derin gevşeme metotları ile olası fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkları en aza indirgeyebileceksiniz.

Bebeğinize kavuşma yolculuğunuzda sizlerleyiz...


*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Tarih 23.7.2018 editor@florence.com.tr
Paylaş