Sömestr tatili en verimli şekilde nasıl planlanabilir?

Sömestr tatili en verimli şekilde nasıl planlanabilir?

Kategoriler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Banu Yazıcı aileyle sevgi dolu bir tatil geçirmenin 8 adımını belirtiyor

Aile büyüklerine ziyaretler planlayın: Annenne ve babanne ziyaretleri ile aile özlemini giderebilecek sıcak bir ortamlar oluşturun. Bu çocuğunuzun ruhsal doygunluğa erişmesini ve yeni döneme huzurlu ve hazır başlamasına yardımcı olacaktır.

Aktivitelere katılım düzenleyin: Yoğun okul zamanında fırsat bulunamayan aktivitelere katılınabilir,örneğin kış döneminde kayak yapılabilir, yüzme veya dans kurslarına gidilebilir. Çocuğunuzun hangi dala daha yatkın olduğunu tespit edip, isteğine göre yönlendirmek ve gerek sanat gerek spor dalında destek sağlamak en doğru adım olacaktır.

Dinlenmeyi asla unutmayın: 15 gün çocuğunuzu asla okulda öğrendiklerinden ve okul ortamından uzak tutmaz hem de çocuğun dinlenmesi hem de vücut yorgunluğunu atması için ideal bir süredir.

Tatilde doğal ortamları tercih edin: Yapacağınız şehirden uzak küçük birliktelikler çocuğunuz için adeta bir ruhsal terapi olacaktır. Yeni döneme yüksek bir moral ve enerjiyle başlamasını sağlar. Aile içindeki huzur ve birlikte geçirilen kaliteli zaman okul başarısını her zaman artıracaktır.

Tatili görüşülemeyen arkadaş, akraba ve kuzenlerle görüşmek için bir firsata çevirin: Okul döneminde bu ortamları yakalamak çok zor oluyor,derslerin yoğunluğundan dolayı,15 günlük bu tatil kesinlikle bu eksikliği gidermek için sunulan bir fırsattır, bunu iyi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor.

Bilgisayarlara biraz mola! Çocuğunuza tatile başlamadan önce seveceği birkaç kitap okuması önerin.

İlgilendiği bir konu hakkında bir yazı hazırlaması önerin: Çocuğunuza bu şekilde hem isteyerek yapabileceği, bilgi dağarcığını arttırabilceği hem de araştırma ruhunu aşılayabileceği bir imkan sağlayın.

Herşeyin başı sevgi: Unutmayın aile ve akraba bağlarını kuvvetlendirerek, eğlenceli,kültürel ve sportif aynı zamanda bilimsel ve eğitici bir tatil geçirmek elinizde…Çok güzel ve verimli bir sömestre tatili geçirmeniz dileğiyle..


*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Tarih 23.7.2018 editor@florence.com.tr
Paylaş