Rejeneratif Tıbbın Estetik Cerrahi Sınırları İçinde Uygulamaları

Rejeneratif Tıbbın Estetik Cerrahi Sınırları İçinde Uygulamaları

Kategoriler

Deride yeterince kök hücre bulunmadığından, hücreleri dışarıda çoğaltarak kullanmak, uygulanan yöntemlerden biridir. Çoğaltım işlemi yüksek teknolojiye sahip doku laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Bir diğer yöntem uyuyan kök hücrenin en yoğun olduğu bölgeden faydalanmaktır. Bu bölgeler vücudun yağ depolarıdır. Hücreler, ameliyat ortamında, yaklaşık 10 dakika içerisinde alınarak, 1,5 saat içinde gerekli bölgeye enjekte edilebilir. Bu yöntemde hücreler manipüle edilmediğinden laboratuvar şartları gerekmemektedir.

Kullanım alanları

1. Yaşlanmış bölgelerin yenilenmesi

Kişiden biyopsi ya da liposuction yöntemiyle alınan yağ dokularından elde edilen yenileyici hücreler, çeşitli işlemlerden geçirilip rafine edildikten sonra hastanın

ihtiyacına göre bölgelere enjekte edilir.

2. Kapanmayan yaraların tedavisi

Hastanın kendi dokularından elde edilen yenileyici hücreler, kanlanma bozukluğu ve radyoterapi uygulamalarına bağlı deri ve derialtı dokusu değişiklikleri gibi kapanmayan yaraların tedavisinde uygulanıyor.

3. Yüz ve vücut dolgusu (anti-aging)

Kişinin kendi vücudundan alınan yenileyici hücrelerle uygulanan dolgular sayesinde yapaylıktan uzak ve daha kalıcı bir görünüm elde etmek mümkün oluyor.

4. Yara izlerinin tedavisi

Kişinin kendi vücudundan elde edilen yenileyici hücreler, hem vücut hem de yüzdeki yaraların ve izlerin tedavisinde kullanılıyor.

5. Yanık izlerinin tedavisi

Yenileyici hücrelerle, üçüncü derece yanık gibi kronik yanık dokuları yenilemek mümkün oluyor.

6. Meme rekonstrüksiyonu

Yenileyici hücreler, meme kanseri sonucu hasar görmüş memenin yeniden rekonstrüksiyonunda uygulanıyor.


*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Tarih 23.7.2018 editor@florence.com.tr
Paylaş