Başka şehirlerden / İstanbul dışından böbrek nakli merkezimize ulaşmak

Başka şehirlerden / İstanbul dışından böbrek nakli merkezimize ulaşmak

Kategoriler

Yapmanız gereken telefon numaralarımızdan bize ulaşmaktır.

Böbrek naklinde tecrübeli ekibimize ve Grup Florence Nightingale Hastanelerinin kaliteli sağlık hizmetine başka şehirlerden gelerek de ulaşmanız mümkündür. Öncelikle yapmanız gereken telefon numaralarımızdan bize ulaşmaktır. Koordinatörlerimiz size adım adım takip etmeniz gerekenleri detaylı olarak aktaracaktır.

Daha önce yapılmış olan tetkiklerinizi önden göndermeniz istenebilir. Doktorlarımız ile görüştükten sonra sizi hastanemize çağırarak tetkik ve tedavileriniz planlanacaktır. Önemli sağlık problemi olmayan hasta ve vericilerinin tetkiki genellikle aynı hafta içinde tamamlanabilmektedir.

Sosyal güvencesi olan hastalardan tetkik, ameliyat ve sonraki takip sürecinde hiç bir ek ücret alınmamaktadır. Yeşil kartı bulunan hastalar da merkezimizde ek ücret ödemeden tetkik ve tedavi olabilmektedir. 

Böbrek nakli ameliyatı sonrası imkanı olan hastaların İstanbul’da birkaç hafta daha kalmasını önermekteyiz. İstanbul’da kalma şansı olmayan hastalarımız ise hastanede birkaç gün daha uzun tutulur ve takip konusunda gerekli planlama yapılarak memleketine gönderilir. 

Hastalarımız memleketine döndükten sonra kan tetkiklerini bulundukları bölgede bir hastanede yaptırabilirler. Takibin önemli bir parçası da kanda bağışıklık sistemi baskılayıcı ilaç seviyesinin düzenli olarak ölçülmesidir. Bölgelerinde tetkik verdikleri hastanede kan alınırken bir tüp kan da ilaç düzeyi ölçümleri için alınır ve posta ile hemen İstanbul’a ulaştırılır. Bu sayede nakil olan hastalarımız herhangi ek bir ücret ödemeden ilaç düzeyi tetkiklerini güvenilir bir şekilde yaptırmış olur.

Hastalarımızın ilk bir sene içinde birkaç defa nefroloji (böbrek hastalıkları) uzmanı kontrolünden geçmek için Böbrek Nakli Merkezimize gelmeleri gerekmektedir.  Böbrek fonksiyonlarında düzensizlik gözlenen veya ciddi sağlık problemi olan hastalar ise merkezimizde yatırılarak tedavi edilmektedir.

Tarih 14.5.2016 editor@florence.com.tr
Paylaş