Prof. Dr. Yeşim ERALP

Prof. Dr.
Yeşim ERALP

Medikal Onkoloji

RANDEVU AL
Görev Aldığı
Hastaneler
  • Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Cemil Aslan Güder Sok. No: 8 Gayrettepe - İstanbul Haritada Göster
  • Part Time, Mesai Sonrası, Konsültan Çalışma

Prof. Dr. Yeşim Eralp 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992-1997 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları ihtisasını; 1998-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Tıbbi Onkoloji Yandal ihtisasını tamamladı.

2002 yılında University of Texas M.D. Anderson Kanser Merkezi’nde Meme Medikal Onkoloji ve Bioimmunoterapi Bölümleri'nde meme kanseri tedavisi ve kanser aşıları üzerine doktora sonrası eğitim çalışmalarında bulundu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde çalışmalarına devam eden Prof.Dr. Yeşim Eralp 2004 yılında Doçent, 2009 yılında Profesör oldu. Ağırlıklı olarak meme, akciğer ve jinekolojik kanserlerle ilgili eğitim ve araştırma faaliyetleri bulunan Prof.Dr. Yeşim Eralp’in Uluslarası Bilimsel Atıf İndeksine (Science Citation Index) kayıtlı dergilerde yayınlanan 300’ün üzerinde makale tarafından atıfta bulunulmuş, 57 yabancı dilde yayınlanmış bilimsel yazısı bulunmaktadır. Akademik alanda ülke çapında güvenilir bir isim olarak birçok Uluslararası Konferanslara katılmakta ve Ulusal Konferanslar'da davetli konuşmacı olarak güncel verileri paylaşmaktadır.

Prof. Dr. Yeşim Eralp, kanser tedavisine son yıllarda damgasını vurmuş olan “bireyselleştirilmiş tedavi” süreci konusunda ciddi deneyim ve ekspertiz sahibidir. Aralarında akciğer, meme, jinekolojik, gastrointestinal kanserler ve melanom gibi solid tümörlerin hemen hemen tüm alanlarında hizmet vermekte olan Prof. Dr. Eralp, tedavi sürecinde kanserin özelliklerini bireysel olarak hedefleyen tedavilerin yanı sıra, hastanın ihtiyaçlarının da ön planda tutulduğu entegral kanser yönetimi ve multi-disipliner yaklaşımı benimsemiştir.

Prof. Dr. Eralp, immuno-onkoloji konusundaki geçmiş eğitiminin de katkısıyla “hedefe yönelik tedaviler ve immunoterapi” konusundaki güncel ve kanıta dayalı tüm yöntemleri hastalarında başarıyla uygulamaktadır.


    • Konuştuğu Diller Eng
  • Videolar
  • Haberler
Bugün
  • 1998 - 2004 İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Tıbbi Onkoloji Uzmanlık Eğitimi ve Uzmanlık
  • 1992 - 1997 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi
  • 1989 - 1991 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
  • 1985 - 1989 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi