Prof. Dr. Sıdıka KURUL

Prof. Dr.
Sıdıka KURUL

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

RANDEVU AL
Görev Aldığı
Hastaneler
  • Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Cemil Aslan Güder Sok. No: 8 Gayrettepe - İstanbul Haritada Göster
  • Part Time, Mesai Sonrası, Konsültan Çalışma

1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı fakültenin Genel Cerrahi ve Plastik Cerrahi kliniklerinde ihtisaslarını yaparak 1980 yılında genel cerrahi, 1983 yılında plastik cerrahi uzmanı ünvanlarını almıştır. Plastik Cerrahi uzmanı olarak, 1983-1988 yılları arasında Vakıf Gureba Hastahanesi’nde zorunlu hizmetini yapmıştır. 1989 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi dalında doçent, 1995 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık dalında profesör olmuştur.

Dr. Kurul’un ulusal ve uluslar arası dergilerde 100 ün üzerinde yayını, ulusal ve uluslar arası toplantılarda 100 den fazla tebliği vardır; bilgi ve görgüsünü arttırmak için Avrupa ve A.B.D de değişik kliniklerde ziyaretçi doktor olarak bulunmuş, uluslar arası kurslara katılmıştır.

Prof. Dr. Sıdıka Kurul, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nde danışmanlık (1997-1999) ve Onkoloji Enstitüsü'ndeki idari görevlerinin (Yönetim kurulu üyeliği, Müdür Yardımcılığı, Soruşturma Komisyonu ve Satın Alma Komisyonu Başkanlıkları) yanında değişik dergilerde yayın kurulu üyeliği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (bir dönem bilimsel işler/eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesi ikinci dönem 2.başkan), Onkoloji Derneği (2 dönem yönetim kurulu üyeliği, iki dönem Başkan), Psiko-onkoloji Derneği (2.başkan), Türk Onkoloji Vakfı gibi kuruluşlarda yönetim kurulu görevlerinde bulunmuştur. Çok sayıda kongre ,sempozyum ve kurs düzenlenmesinde değişik kademelerde görev almıştır.

Halen Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Etik Kurul ve Deri Kanserleri Çalışma Grubu Başkanlığı; Türk Onkoloji Grubu Deri Kanserleri ve Maliğn Melanom Grubu Başkanlığı ve Türk Onkoloji Vakfı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Meme Grubu, Estetik Plastik Cerrahi, El Cerrahisi Derneği ve Rekonstrüktif Microcerrahi Derneği üyesidir. Halen İ.Ü.Onkoloji Enstitüsü Prevantif Onkoloji ABD başkanıdır.

Balkan Union of Oncology ‘nin kurucu üyesi, European Society of Surgical Oncology, EORTC Melanom Grubu ve International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery üyesidir.

Prof. Dr. Sıdıka Kurul halen İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü, Cerrahi Onkoloji Ünitesi’ne Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Profesörü olarak akademik görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Başlıca ilgi alanı deri onkolojisi, post-mastektomi meme rekonstrüksiyonu /meme estetiği post-onkolojik rekonstrüksiyon ve genel plastik cerrahidir. Kanser hastası yönetimi ve multidisipliner kanser tedavisi grupları özel önem verdiği uğraşlarıdır.
    • Konuştuğu Diller Eng
  • Videolar
  • Haberler
Bugün
  • 1983 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi, Uzman
  • 1980 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi, Uzman
  • 1967 - 1973 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi