Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Bölümü

Bölümüzde hafif ya da profesyonel tarzda ağır spor yaralanmaları tedavi hizmeti verilmektedir. Hafif düzeydeki yaralanmalarda; istirahat, bandaj ve atel uygulamaları, steroid olmayan ağrı kesici ve ödem çözücü ilaçlar (NSAİİ), bölgesel kortizon enjeksiyonları ve fizik tedavi uygulamaları ön plandadır. 

Son günlerde çok popüler olan ve profesyonel sporcuların tedavisinde de kullanılan, trombositten zengin plazma enjeksiyonları (PRP) da, doku iyileşmesinde etkili olmaktadır. Yaralanma ağır, hasar fazlaysa; cerrahi yaklaşım da gerekebilmektedir. 

Cerrahi uygulamalar; açık ve kapalı (artroskopik) girişimlerden oluşur. Artroskopi fiberoptik cihazlar ile eklemlerin içinin görüntülü muayenesine olanak sağlayan ve böylelikle eklem içinde meydana gelen hastalık ve yaralanmaların tanı ve tedavisini mümkün kılan bir yöntemdir. 

Diz, omuz, el, ayak bileği , bağ,kıkırdak, menisküs, tendon hasarları ve kıkırdak nakilleri bu yöntem ile tedavi edilmektedir. Artroskopik ameliyat genellikle 1 saat sürmekte ve ameliyattan birkaç saat sonra hastalarımız taburcu olabilmektedir. Hastalarımız ameliyatın ardından ayağının üzerine basabilir ve hatta 3 gün sonra araba kullanabilir durumda olurlar. Dikişler eriyebilen materyal ile atıldığından alınmalarına gerek kalmaz.
ortopedi ve travatoloji
 


Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.