Skolyoz ve Omurga Merkezi

Skolyoz ve Omurga Merkezi

Skolyoz ve Omurga MerkeziGrup Florence Nightingale Hastaneleri Skolyoz ve Omurga Merkezimiz, omurga hastalıklarında dünyaca tanınan, referans merkezlerden biri olarak kabul edilmesinin en önemli nedenleri; merkezimizin kurucusu Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu’nun akademisyen profili, mesleki becerisi ve merkezimizde görevli alanında deneyimli hekimlerimizin yetkinlikleridir. 


Skolyoz ve Omurga Merkezimizde çocukluk ve erişkin dönemi skolyozları, bel ve boyun fıtıkları,omurga kırıkları ve çıkıkları, enfeksiyonları, tümörleri, bel kaymaları (spondilolistezis) ve dejeneratif omurga problemleri son bilimsel gelişmeler ışığı altında tedavi edilmektedir. 


Skolyoz ve Omurga Merkezimizde; özellikle, kırıktan omurga tümörlerine kadar uygulama alanı bulan posterior yolla gerçekleştirilen vertebra rezeksiyonları ve skolyoz cerrahisi başarı ile uygulanmaktadır. 

Merkezimiz, omurga hastalıklarında dünya çapında referans merkezlerden biri olarak kabul edilmektedir. Her yıl çok sayıda bilimsel toplantılar düzenlemekte, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda araştırmacı hekim merkezimizi ziyaret etmekte ve bilimsel çalışmalarda bulunmaktadır. 

Skolyoz ve Omurga Merkezimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 

Skolyoz ve Omurga Merkezi