• Normal ve riskli gebe takibi 
  • Normal ve sezaryen doğum
  • Myom, yumurtalık kisti, çikolata kisti
  • İdrar kaçırma, rahim sarkması 
  • Polikistik over sendromu ve adet düzensizlikleri

Dr. Arzu Bebek 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1997-2001 yılları arasında Göztepe SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisasını yapmış, bu sırada 6 ay süre ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yüksek riskli gebelik dalında riskli gebelikler bölümünde deneyim kazanmıştır. Aynı hastanede 2001-2008 yılları arasında uzman olarak görev yapmış, 2008-2018'de ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmıştır. 

2013'ten başlayarak iki yıl süre ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinik direktörlüğü yapmıştır. 

2019 Ocak ayından itibaren İstanbul Florence Nightingale Hastanesi ekibine katılmıştır.

Yoğun çalışma ortamı içinde özellikle yüksek riskli gebelikler üzerinde calışmalarına devam etmiş ve oldukça geniş sayıda hastasının normal doğum ve sezaryen doğum ile anne olmasına vesile olmuş, aynı zamanda eğitim çalışmalarına devam etmiş ve çok sayıda uzmanlık öğrencisinin uzmanlık eğitimine aktif teorik ve pratik olarak destekte bulunmuştur. 

Ayrıca yöneticilik yaptığı yıllar içinde kadın ve çocuk istismarı ile ilgili hassas çalışmalarda bulunmuştur.

Kadın hastalıkları olan myom, yumurtalık kisti, çikolata kistinin laporoskopik (kapalı) veya laparotomi (açık) operasyonları, rahim sarkması, idrar kaçırma operasyonları ile polikistik over sendromu başlıca ilgi alanlarıdır.