Onkolojide Görüntülemenin Yeri Çok Önemlidir.

Onkolojide görüntülemenin yeri çok önemlidir. İleri onkolojik Görüntüleme günümüzde

  • Tanı
  • Evreleme
  • Tedaviye Yanıtın Değerlendirilmesi açısından artık baş rol oynamaktadır.

Yıllar içerisinde görüntüleme teknolojisinin ilerlemesi ile radyolojik görüntüleme yöntemleri kanser taraması amaçlı da kullanılır olmuştur.

Günümüzde ileri onkolojik görüntülemede fonksiyonel ve moleküler görüntülemenin de yer alması ile tümör dokusunun erken evrede tespitinde önemli yol kat edilmiştir. İleri onkolojik görüntüleme ile kanser hastalığının seyrindeki davranışı hakkında daha detaylı fikir sahibi olabiliyoruz. Ve yine kanser tipine uygun tedavinin seçimi konusunda ve hedefli tedaviye tümör yanıtının değerlendirilmesinde yeni nesil görüntüleme araçları günümüzde önemli bir rol oynamaktadır.

Grup Florence Nightingale hastaneleri 20 yıllı aşan deneyimi ile gelişmiş onkoloji merkezinde kanser tanı ve tedavisinde dünya ortalama standartlarının üzerine çıkmayı hedeflemiş ve görüntüleme teknolojisinde de ilkleri Türk insanının hizmetine sunmuştur.

İlk PET BT (bilgisayaralı tomografi) kurulumunu gerçekleştiren hastanemiz dünyada sayılı araştırma merkezlerinde bulunan PET MR cihazını da 2015 yılı itibarı ile ülkemize kazandırmıştır.

Hastanemizde onkoloji tanısı için gerekli üstün teknoloji ürünü 1,5 Tesla ve 3 Tesla MR cihazları, çok kesitli bilgisayarlı tomografi cihazı, hareketli organlarda hedefli radyoterapi imkanı sağlayan bilgisayarlı tomografi teknolojisi, mamografi ve ultrasonografi cihazları mevcuttur. Gelişmiş PACS ve iş istasyonları ve kanser tanısını güçlendiren özel yazılımlar sayesinde dünyanın ileri onkoloji görüntüleme üniteleri ile yarışır teknolojik donanıma sahibiz.