Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi

Obezite; tüm dünyada yaygın olan ve hayatı tehdit edebilen sorunlara neden olabilen bir hastalıktır. Bu nedenle yakından takip ve tedavi edilmesi gerekir.

Obezite tek bir nedene bağlı gelişen bir hastalık değildir. Birden fazla etken bu hastalığın gelişmesinde söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle multidispliner yaklaşım ile ele alınmalı ve tedavi edilmelidir.

Birden fazla sağlık profesyoneli obezite tedavisinde yer alır ve hastaları; beslenme alışkanlıklarına, yemek yemeğe teşvik eden psikolojik durum bozukluğunun varlığına, hormonal dengesinin bozuk olup olmadığına göre değerlendirir.

Adı her ne olursa olsun cerrahi işlemin yapılıp "ben yaptım oldu, benim işim bitti, gerisi size kalmış" zihniyeti obeziteyle uğraşan biz profesyonellerce kabul edilebilir, uygun bir yaklaşım değildir. 


Bu anlayışla Grup Florence Nightingale Hastaneleri Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezimizde hastalarımıza en iyi ve kaliteli sonuç odaklı hizmeti vermek için çalışmaktayız.

Obezite dinamik ve yeniliklere son derece açık bir konudur. Bizler de obezite ile uğraşan sağlık profesyonelleri olarak bu bilgileri periyodik aralıklarla bu sitede güncelleyeceğiz. Dünyada ve Türkiye'deki yeni gelişme ve örnekleri sizlere buradan duyurarak paylaşacağız. Obezite İçin Uzmanlarımıza Sorun
Güvenlik Kodunu Giriniz
Captcha
CaptchaResart