• Aşı
 • Kadın Çocuk Kulübü
 • Kadın Çocuk Kulübü
 • Florence Kadın Çocuk Kulübü
 • Kadın Çocuk Kulübü Kordan Kani
 • Önlem
 • Kadın Çocuk Kulübü
 • Kadın Çocuk Kulübü

Mutlu Bebek Rehberi

TEBRİKLER ANNE

YenidoğanHem benim annem olmayı hem de tüm bebeklerin gerçek dostu Florence Nightingale'i seçerek yolculuğumuzu en başından sağlıklı ve güvenilir kıldığın için sana içten teşekkür ederim.

Artık içim rahat, çünkü doğumuma kadar ikimize de en iyi şekilde bakılacağına ve senin bu süreçte süper bilinçli bir ebeveyn olacağına eminim. Madem yeni tanışıyoruz, sana hakkımda bazı şeyler söylemem gerek..

Hayatta sana ve babama bayıldığım kadar süte karşı da büyük bir iştah besliyorum. Ama ne mutlu ki, Florence Nightingale'de doğduğum zamani en geç yarım saat içinde hem sana hem de sütüme kavuşabileceğim.

Buradaki ağabey ve ablalarım bu konuya çok önem veriyor ve ilk altı ay mutlaka annemin sütüyle beslenmemi tavsiye ediyorlar.

Bir de doğar doğmaz sana özlemle sarılacak olmamın hayalı var ki, bu motivasyon bana aylarca yeter.

BEN GELİYORUM HAZIR MISIN?

Muhtemelen ben, hamile olduğunu öğrendiğin andan 2-3 hafta önce hayat buldum. Bu durumda bana tamamen hazır olmak için yapman gereken birkaç temel şey olduğunu hatırlatmak isterim. Tüm bunların benim sağlıkla büyüyebilmem için olduğunu unutma lütfen.

 • İyi gelişebilmem için folik asit kullanmaya başlamalısın.
 • Herhangi bir sorun yaşamamam için tarama testlerini yaptırmalısın.
 • Eminim hiç aran yoktur ama, sağlığım için sigara ve alkolden tamamen uzak durmalısın.

Bu arada seninle girmemiz gereken birkaç test var. Ama sakın endişelenme, bunların hiçbiri canımızı yakmayacağı gibi, kafamızdaki tüm soru işaretlerinin de cevabı olacak. Bu testler nedir diye soracağını biliyorum, hemen anlatayım.

İKİLİ TARAMA TESTİ

11-14. haftalar arası yaptırman gereken bu test, yolculuğumuzun ilk bölümünün en önemli testi. Benim down sendromu ya da başka bir kromozomal anomaliye sahip olup olmadığımı öğrenmenin en iyi yolu bu test. Ultrasonografi ile benim ense kalınlığım ile baş kuyruk sokumu mesafem ölçülürken, senden alınan kan ile PAPP-A ve Free Beta-HCG parametreleri kontrol ediliyor. Test %80 oranında doğru sonuçlar veriyor.

DÖRTLÜ TARAMA TESTİ

Bu 16.-20. haftalar arasında sana uygulanacak bir kan testi. Başta Down Sendromu olmak üzere kromozom anomalileri ve genetik problem açısından riskimiz olup olmadığını belirlemeye yarıyor. Ayrıca senin kanındaki HCG, MSAFP, E3 ve inhibin hormonlarına bakılıyor ve ultrasonografi ile fetal ölçümler yapılıyor. Testin güvenirlik oranları %60-70 civarında. .

FETAL DNA TESTİ

Kanındaki fetal DNA’nın bulunması ve çoğaltılması sayesinde bu testte Down Sendromu başta olmak üzere pek çok kromozomal anomali tespit edilebiliyor. İçin rahat olsun, bu test benim için hiçbir risk içermiyor. Üstelik Down Sendromu için % 99,9 gibi yüksek bir saptama hassasiyetine sahip. Bu teste 10. haftadan itibaren girebilirsin.

ORAL GLUKOZ TOLERANS TESTİ

Sadece sana değil, tüm anne adaylarına yapılması gereken bu testle, gebeliğe bağlı bir diyabet sorunun olup olmadığı araştırılıyor. 24-28. haftalar arasında yaptırmamız gereken bu test ikimiz için de hiçbir risk içermiyor.

İLERİ DÜZEY ULTRASONOGRAFİ

20-22. haftalar arasında bizim için yapılacak ileri düzey ultrasonografi ile fetal anomali taraması ve kromozomal anomali için riskler değerlendiriliyor. Şayet doktorumuz ihtiyaç duyarsa fetal ekokardiografi ile fetal kalp değerlendirmemiz de yapılacaktır.

BURAYA DİKKAT

Yenidoğan

Bana hamile olduğun süre boyunca röntgen, tomografi, sintigrafi gibi radyolojik incelemelere girmemeli, mutlaka gerekiyorsa da durumu doktorumuza bildirmelisin. Ultrasonografik incelemeler ve manyetik rezonans görüntülemeleri ikimiz için de güvenlidir. Bu testleri iç rahatlığıyla yaptırabilirsin.

RİSKE GİRMEYELİM

Birlikte geçireceğimiz bu 9 ay, hayatımızın en mucizevi, en unutulmaz yolculuklardan biri olacak anneciğim.

Dile kolay, tam 9 ay. Gönül istemez, ama bu süreçte bazı sorunlarımız da olabilir. Ama inan, sen ve ben öyle güçlüyüz ki, birlikteyken atlatamayacağımız şey yok. Olur da, öyle yüksek riskli bir durumla karşılaşırsak, bizim için yapman gereken en önemli şey, sürekli takip altında olmak.

Zaten hastanemiz bu konuda oldukça donanımlı. Yüksek riskli gebeliklerde tek bir hekimin kontrolüyle yetinilmiyor, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız başta olmak üzere, içinde Dahiliye Uzmanı, Endokrinoloji Uzmanı, Diyetisyen, Genetik Uzmanı, Çocuk Cerrahi Uzmanı ve Neonatolog’umuzun olduğu kocaman bir ekiple sorunlara müdahale ediyorlar.

NASIL BESLENECEĞİZ?Yenidoğan

Bu aralar iştahımız biraz açık olabilir. Ama beni büyütmek için sürekli bir şeyler yemene de gerek olmadığını bilmeni isterim.
En iyi şekilde büyümem ve rahatlıkla doğabilmem için senin kaliteli ve dengeli şekilde beslenmen yeterli.
Gebeliğe başlangıç kilona göre bazı değişimler olabilir, ancak ben doğana kadar ortalama 11-14 kg. civarında kilo alman senin için ideal olanı.
Bunu ilk 6 ay süresince her ay bir kilo, 6. aydan itibaren ayda iki kilo olarak düşünebilirsin. İkimizin de severek yiyeceği, sağlıklı beslenme tüyoları için bir uzmana danışmak bence en iyi fikir.

BEN GELİYORUM

Doğumumla ilgili bazı endişelerin olması son derece normal. Böyle durumlarda seni neyin kaygılandırdığını iyice düşünmen ve bunu doktorunla konuşman bir hayli rahatlatıcı olacaktır. Ayrıca bu konular için sana destek olabilecek doğum öncesi pek çok kurs olduğunu da unutma lütfen. Endişelerin ve soruların hala devam ediyorsa, birlikte bir psikolojik destek merkezine gidebilir ve şahane bir doğum için hazır hale gelebiliriz.

İLK NEFES…

Biz bebekler genelde 37.-42. haftalar arasında dünyaya gözlerimizi açmayı seviyoruz. Hatta arkadaşlarımın %90’ı 40. haftaya kadar doğmuş oluyorlar. Şimdi, aklındaki soruyu gayet iyi biliyorum. Beni hangi yöntemle dünyaya getireceksin? İçerden bir gözlemci olarak şunu söyleyebilirim; bunu belirlemek için 3 önemli faktör var. Hatta geçen gün konuşurlarken duydum, doktorlarımız buna 3P diyorlar.

Doğum kanalı (Pelvis), fetüs (Passenger) ki bu ben oluyorum ve rahim kasılmaları (Power). Şayet bu üçümüz uyumluysak, normal doğum hem senin hem de benim için en harika seçenek. Ancak bu üçlünün bir ya da birden fazlasında herhangi bir sorun varsa (Pelvis sorunları, aktif herpes, aktif kondilom, HIV) doktorumuz bize sezaryen doğumu tavsiye edecektir. .

DOĞUMUM...

Doğumum ister normal ister sezaryen olsun, epidural spinal anestezi kullanılabiliyor. Bel bölgendeki uygun bir aralıktan girilerek gerçekleştirilen bu uygulamada karın bölgen ve alt seviyelerdeki duyu leri bloke ediliyor, böylece doğum sırasında çok ağrı çekmen engelleniyor. Ağır misafir verdiği ağrıdan belli olur diyeceğim ama dediğim gibi bu yöntem, ağrıları minimuma indirmeyi amaçlıyor. Üstelik uyanık ve bilinçli olacağın için de ilk karşılaşmamızı ömrünce hatırlayabilir ve bunu bana yıllar boyu anlatabilirsin.

VAJİNAL DOĞUM…

Vajinal doğumun uygun olmadığı durumlarda sezaryenin ikimiz için de son derece iyi bir cerrahi seçenek olduğunu unutma. Sezaryen doğumlarda kimi zaman genel kimi zaman da epidural anestezi tercih edilebiliyor. Epidural anestezide bel bölgene yerleştirilecek bir katater, sana doğum sonrası ağrı kesici verilebilmesini sağlayacağı için ameliyattan sonraki dönemi rahat ve ağrısız geçirebilirsin. Şayet 2 saattir devam eden, 10 dakikada bir gerçekleşen ağrılı ve düzenli kasılmaların varsa, suyun geldiyse ya da kanaman varsa hemen bir hastaneye başvurmalısın. Belli ki, ben geliyorum.

BEN BÜYÜYENE KADAR ANNE SÜTÜ!Yenidoğan

6 AY MUTLAKA, MÜMKÜNSE DE 2 YAŞINA KADAR BENİ SÜTÜNLE BESLE LÜTFEN.

Çünkü sen benim dünyayla bağım, o büyük sevginle kalpten canımsın. Beni sarıp sarmaladığın, başımı okşadığın ve sütünle beni yarınlara en iyi şekilde hazırladığın için kendimi ne kadar şanslı saysam az. Sen beni her emzirdiğinde aramızdaki bağ daha da kuvvetleniyor, sayende hem fiziksel hem de zihinsel olarak her gün biraz daha büyüdüğümü hissedebiliyorum. Sütüne sanki sihirli desem, yanlış olmaz herhalde. Rahatlatıyor, konuşamadığım için sana anlatamadığım ağrılarımı azaltıyor, bir de mis gibi uyutuyor. Diğer arkadaşlara bakıyorum, onlar da anne sütü içtiklerinde konuşma problemi, şeker hastalığı, obezite, diş çürüğü gibi sorunları daha az yaşıyorlar. Ayrıca deneyimleyerek öğrendim ki, senin sütün proteinlerin, yağların, vitaminlerin ve karbonhidratların en mükemmel bileşimiymiş. İçinde bulunan antikorlar, canlı hücreler, vitaminler, enzimler ve hormonlar bizi ishal, menenjit, idrar yolu enfeksiyonu, kansızlık, orta kulak iltihabı, solunum yolu hastalıkları ve alerjiye karşı korur, pişik olmamızı da engellermiş.

DOĞUMA GİDERKEN AKLIMIZDA OLSUN

Son 3 ay içinde yapılan tüm kan testlerini yanımıza alalım. Bavulumuza emzirmeye uygun önden açılabilen gecelikler ve göğsü destekleyen pamuklu sütyenler koyalım. Şampuan, duş jeli, diş macunu, diş fırçası ve havlu dışındaki kişisel bakım ürünlerini yanımızda getirmeyi unutmayalım. Benim için yanımıza hastane çıkışına uygun kıyafet ve battaniye alalım. Evime güvenle ulaşabilmem için emniyet kemeriyle bağlanabilir araba koltuğumuzu yanımızda bulunduralım.

YAŞASIN BÜYÜYORUM ANNE

BU ARADA DÜNYAYA ALIŞMAYA, HER ŞEYİ HIZLICA ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM. İKİMİZİN DE DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMASI İÇİN SANA KENDİMİ DAHA İYİ ANLATMAK İSTERİM.

Yararlı Bilgiler

EMİN ELLERDEYİZ ANNE!

SANA DAHA ÖNCE HASTANEMİZ FLORENCE NIGHTINGALE’İN NE KADAR ÖZENLİ VE DİKKATLİ ÇALIŞTIĞINI ANLATMIŞTIM. ŞİMDİ, İÇİN TÜMDEN RAHAT OLSUN DİYE SANA BAZI DETAYLAR VERMEK İSTERİM.

Hastanemizde bebeklere özel, yaşam desteği sunan bir Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi var. Bu sayede biz bebekler, riskli durumlara karşı 3. düzey perinatal bakım alabilir ve dünyaya bu güvenle gelebiliriz. Bugünkü haliyle Grup Florence Nightingale Hastaneleri Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 1000 gr. altı çok düşük tartılı prematüre bebek arkadaşlarım ile 28 gestasyon haftası altı, yüksek mortaliteye sahip prematüre bebek arkadaşlarıma başarıyla hizmet verilebiliyor. Sana bu ünitede neler bulunduğunu anlatayım.

 • İhtiyaç duyulacak tüm branşlarda kolayca ulaşılabilecek diğer uzman doktorlar 
 • Her vardiyada iki bebek başına bir hemşire
 • Her yatak için bir monitör
 • Taşınabilir röntgen cihazı
 • Kan gazı cihazı
 •  Hasta başı USG ve ECHO uygulama imkanı
 • Tam donanımlı açık yataklar
 • Kuvözler İnfüzyon pompası
 • Vantilatörler
 • Vantilatörlü transport kuvözü
 • İzolasyon odası TPN hazırlama kabini

YENİDOĞAN

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ UYGULAMALARI

 • Yüksek riskli gebelik ve doğumların izlemi
 • Tanı ve tedavi için ileri teknikler gerektiren Yenidoğanların bakım ve tedavisi
 • Minimal Handling uygulaması
 • Sürfaktan uygulaması
 • Umblikal arter ve ven kateteri, santral ven kateteri uygulaması
 • Sürekli invaziv tansiyon takibi
 • Silasik kateter uygulaması l Neonatal cerrahi gerektiren olguların pre ve postoperatif bakımı
 • Yeni tedavi yöntemleri ve yeni teknolojilerin uygulanması
 • Deneyimli ROP muayenesi ve gereğinde lazer tedavisi
 • Kanguru bakımı
 • Tüm merkezlere perinatal danışmanlık hizmeti
 • Neonatal nakil
 • Taburcu bebeklerin uzun süreli izlemi

BAKIM ÖNEMLİYenidoğan

 • Cilt bakımı, hassas cildim için son derece önemlidir. Ayrıca cilt bütünlüğümün bozulması, korkarım ki beni enfeksiyon riskleriyle karşı karşıya bırakabilir. Doğumumu takip eden bir iki gün içinde cildim kuruyabilir, eklem yerlerimdeki deri kıvrımları tahriş olup çatlayabilir. Bunu engellemek için Ph değeri uygun, alerjik olmayan bir losyon ya da sütle cildimi güzelce nemlendirebilirsin.

 • Bebek yağı cildime doğrudan sürülürse, alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bunun için haftada bir banyo sırasında ve sulandırarak kullanmandan memnuniyet duyarım.

 • Dış dünyaya adaptasyonum sırasında cildimde sivilce tarzında, sarı-beyaz uçlu, kırmızı renkli toksik eritem döküntüler olması son derece normaldir. Bunlar vücudumun ve yüzümün çeşitli yerlerinde olabilir ve 7-10 gün arasında geçmesi beklenir. Çok yoğun değilse herhangi bir müdahale gerektirmez. Ama çoğalma görülürse doktorumuza danışmamız iyi olacaktır.

 • Göbek kordonumun kurumasını kolaylaştırmak ve beni enfeksiyondan korumak için günde 4 kez göbek bakımımı yapmalı, bunu her banyodan sonra tekrarlamalısın. Göbek bağımın kirlendiğini düşünüyorsan, bana göbek pansumanı yapabilirsin. Bakım için doktorumuzun tavsiye ettiği, antiseptik özellikli bir solüsyona ihtiyacın olacak. Bu bakımı göbek bağım düştükten sonra da çukur bölgemde uygulayarak, 2-3 gün daha devam edebilirsin. Şayet tüm bu süreçte göbeğimde kanama, sulanma, renk değişikliği, koku, akıntı gibi enfeksiyon belirtileri görürsen doktorumuza danışmayı ihmal etme.
 • Pişik olmamam için bezimi her emzirmeden önce kontrol etmen harika olur. Çünkü bezim uzun süre kirli kalınca, pişik olmayı engellemem bir hayli zor olacaktır.
 • Bir diğer önemli konu da göbek bakımım. Biliyorsun göbek kordonu, ben karnındayken beni sana bağlıyor, dolaşımımı ve beslenmemi sağlıyor. Ben doğduktan sonra aramızdaki bu bağ kesilecek, böylece ben senden ayrılarak dünyaya gelebileceğim. Ben nefes almaya başlayınca, dolaşım sistemim bağımsızlığını ilan edecek ve ben yardımsız şekilde yeni yaşamıma başlayabileceğim. Kesilen göbek kordonum ilk günlerde oldukça şeffaf ve ıslak olacak. Ama 7-10 gün içinde kuruduğunda göbeğimin deriyle birleştiği yerden düşecek. Sakın merak etme, hiç acımayacak. Ama enfeksiyonlara açık olabileceğini de unutma, dikkati elden bırakma.

 • Göz, burun ve kulak bakımımla ilgili de sana anlatacağım bazı şeyler olacak. Her şeyden önce gözlerim için özel bir bakıma gerek yok. Sadece gözlerimde silindiği halde gitmeyen sarı-yeşil çapaklanma, akıntı ya da göz kapaklarımda ödem oluşursa bunun için doktoruma danışmamız gerekli.

 • Ben doğduktan sonra burnum, bulunduğum ortam kuruysa sık sık tıkanabilir. Bir bebek olarak ağlamak dışında sadece burnumdan nefes alıp verdiğim için, burnumun açık olması solunum rahatlığım açısından son derece önemlidir. Burnum tıkalıysa yine doktorumuza başvurmanı öneririm.

 • Banyo sonrası kulaklarım ıslak kalmamalı. Bunun için ince bir tülbent yardımıyla kulağımın iç ve kepçe kısmındaki su ve kiri temizleyebilirsin.

YENİDOĞAN YOĞUM BAKIM

 • Yenidoğan Bebek Yoğun Bakım Ünitesi’nin sunduğu bir diğer hizmet ise KANGURU BAKIMIDIR.

  Bu bakım erken doğan bebek arkadaşlarımın annecikleriyle tensel bağ kurmasını sağlayan bir çeşit iletişim yöntemini içerir.

  Bebek arkadaşlarım sadece altlarındaki bezle, başı yana döndürülerek dikey pozisyonda annelerinin göğsüne yerleştirilir, bu şekilde annelerinin kalp sesini duyabilirler.

  Böylece arkadaşlarımın kalp atımları ve solunumları düzene girecek, bu da onların kuvözden daha çabuk çıkmasına, hastanede kalış süresinin kısalmasına, apnelerin azalmasına ve sindirim intoleransının daha çabuk iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

 • Hastanemiz Kadın Sağlığı Kliniği, Yenidoğan Servisi ve 3. düzey Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi işbirliği ile 3. DÜZEY PERİNATOLOJİ MERKEZİ olarak hizmet veriyor.

  Bu çerçevede Grup Florence Nightingale Hastaneleri’nde erken membran rüptürü, 32. gebelik haftasından önce durdurulmayan doğum eylemi, çoğul gebelikler, intrauterin gelişme geriliği, acil postnatal girişim gerektiren fetal konjenital anomaliler, ciddi izoimmünizasyon, fetal hidrops, ciddi poli veya oligohidramnioz, ciddi preeklampsi veya HELLP sendromu, prenatal tanı konmuş fetal metabolik hastalık, ciddi maternal hastalık veya gebelik komplikasyonu (insülin bağımlı diyabet, kalp hastalığı vb.) gibi riskli gebelik takibi yapılabiliyor.

  Ayrıca ihtiyaç halinde prenatal danışma hizmetini de bu merkezden alman mümkün.

 • Senin daha sağlıklı bir gebelik yaşayabilmen için İstanbul, Kadıköy ve Ataşehir Florence Nightingale şubelerinde bir GEBELİK AKADEMİSİ bulunuyor.

 • Akademiye katılmak ya da bilgi almak istersen 444 0 436 no’lu telefonu arayabilirsin.
 • Florence Nightingale bünyesinde, cGMP (Current Good Manufacturing Practice) ve cGTP (Current Good Tissue Practice) kalite yönetim sistemlerine uygun şekilde planlanmış olan KORDON KANI BANKASI, HÜCRE VE DOKU UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ bulunmaktadır.

  Merkez aynı zamanda ülkemizdeki ilk hücre, doku işleme ve depolama merkezi olma özelliğine sahiptir. Bu merkez sayesinde benden alınacak kordon kanı, ilerde oluşabilecek hastalıklarımın tedavisinde kullanılabilir.

  Kordon kanı, ben doğduktan sonra göbek bağım içinde kalan, kök hücreler bakımından oldukça zengin bir kan türüdür.

  Doğum anım, kordon kanının alınması ve saklanması için tek şanstır.

  Kordon kanının alınması için göbek bağım alkolle iyice temizlenerek kesilir. Kordon kanı, göbek bağımın plasentaya yakın bölümünden, doğumumuzu yapan hekim tarafından alınır, steril ve özel bir sistem yardımıyla pıhtılaşmayı önleyen kan torbası içine toplanır.

  Alınan kordon kanı, 48 saat içinde Kordon Kanı Bankası, Hücre ve Doku Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne transfer edilmeli, toplanan kan miktarı en az 60 ml olmalıdır.

  Kordon kanı toplanması hem normal hem de sezaryen doğumlarda, doğum sürecine hiçbir zarar verilmeden başarıyla uygulanmaktadır.

  Kordon kanı; çocukluk çağı lösemi ve lenfomaların, aplastik anemi, fankoni anemisi gibi kemik iliği hastalıklarında, thalessimi (Akdeniz anemisi), orak hücreli anemi, amegakaryositik trombositopeni gibi kalıtsal kan hastalıklarında, nöroblastoma, non-hodgkin ALL, AML, CLL, Retinoblastoma gibi kanser hastalıklarında ve doğuştan gelen metabolik düzensizliklerde kullanılabilir.

  Ailemiz kordon kanını kendisi için ayrılan bankada muhafaza edecektir.

  Allojenik Kordon Kanı Bankası ise ailemizin kordon kanını kendisi için saklatmayıp, tüm haklarından vazgeçerek ihtiyaç sahipleri için bağışladığı kordon kanı bankacılığı tipidir. Bu süreçte alıcı ve verici bilgileri gizli tutulur.

Yenidoğan Servisi

İşte bu servisin bize sunabileceği hizmetler:

 • Her doğumda çocuk sağlığı doktoru ile uygun neonatal resüsitasyon
 • Bebekte hipoterminin önlenmesi
 • Rooming-in uygulaması; bebeğin anne yanında bakımı
 • Bebek dostu hastane ilkeleri kapsamında; anne sütünün önemi ve bebeğin en kısa sürede anne sütü almaya başlaması
 • Anne eğitimi, emzirme desteği ve emzirme eğitimi
 • Taburculuk eğitimi; banyo, göbek bakımı, sık karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgilendirme
 • Tarama Testleri (Tandem MS)

Sevgili Anneciğim

Sevgili anneciğim, sana biz bebekler dünyasındaki bir diğer önemli konudan bahsetmek isterim. Buna kendi aramızda Yenidoğan sünneti diyoruz. Kısa bir tıbbi işlem olan Yenidoğan sünneti, doğumdan 24-48 saat sonra yapılabiliyor ve yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Şayet erken ve hasta doğarsak, ailemizde hemofili hastası ya da hipospadias gibi doğuştan penis anomalisi olan var ise bu sünnet uygulanmıyor. Sünnet işlemi biz bebekler için de biraz ağrılı olabileceğinden sünnet öncesi operasyon bölgesine çok ince iğnelerle lokal anestezi yapılıyor. Yeni doğan sünnetiyle ilgili olarak büyüklerimizin yaptığı araştırmalar sünnetsiz arkadaşlarımızın idrar yolu enfeksiyonuna sünnetli olanlara oranla 8 ile 20 kat daha fazla yakalandığını gösteriyor. Üstelik sünnetimiz sonrası bakımımız kolay, iyileşme sürecimiz de gayet hızlı oluyor.

BEBEK DOĞUM HİZMETLERİ

 • Gebelik Akademisi
 • Yoga / Pilates
 • Anne Güzellik Bakımı (Kuaför)
 • Kapı Süsleme
 • Web Sitemizde Yenidoğan Fotoğrafı ve Bilgileri
 • Lohusa Şerbeti
 • Doğum Sonrası Bebek Bakımı ve Aile Eğitimi
 • Bebek Tulumu
 • 2. Günü Özel Ebeveyn Akşam Yemeği
 • Refakatçi Yatak ve Yemeği
 • Ücretsiz Vale ve Otopark Hizmeti
 • DiyetisyenKordon Kanı
 • Psikolog
 • Doğum Öncesi Anne Bilgi Föyü
 • Doğum Fotoğrafçısı
 • Oda Süsleme

DOĞUM SONRASI ANNE BAKIM HİZMETLERİ

BENİM GÜZEL ANNEM

Sen bebeğine bu kadar iyi bakarken, ben de senin kendine iyi bakmanı çok isterim.
Mesela doğum sonrası vücudunda bazı fiziksel değişimler olabilir. Ama eskisi gibi olman için sana birkaç küçük dokunuş yeter de artar bile.
Zaten sen her halinle çok güzelsin

KARIN GERME AMELİYATI:

Hamilelikte karın kasları orta hattan ayrılır, karın ön duvarı kasları gevşer ve karın cildi genişler.
Bu sırada ciltte çatlaklar oluşabilir. Karın germe ameliyatında hamilelikte oluşmuş olan bu deformasyonun düzeltilmesi amaçlanır.
Göbek deliğinin altında kalan sarkmış ve çatlaklı cilt çıkarılırken, karın ön duvarındaki birbirinden ayrılmış kaslar anatomik pozisyonuna getirilir.
Böylece bel de inceltilmiş olur.

MEME ESTETİĞİ:

Hamilelik sürecinde başlayan memedeki büyüme ve değişim, doğum sonrasında emzirme ile devam eder.
Emzirme dönemi sona erdiğinde meme dokusu adeta küçülür ancak memedeki fazla deri nedeniyle sıklıkla yarı sönmüş, balon şeklinde bir görünüm oluşur.
Bu durumda memelerin dikleştirilmesi ve bazen de büyütülmesi gerekir. Nadiren de memelerde büyüklük kalıcı olduğunda meme küçültme cerrahisi gerekebilir.

LIPOSUCTION (YAĞ ALIMI):

Hamilelikte ve doğum sonrasında oluşan; karın, bel, kalça ve bacaklardaki yağlanmalar diyet ve egzersizle düzelmeyebilir. Bu durumda liposuction denen yöntemle yağlar negatif basınçla alınır. Bu ameliyatlar zayıflama ameliyatı değil vücut şekillendirme ameliyatıdır.
Ameliyat sonrası hastaların mutlaka korse giymesi gerekmektedir. İyileşme sürecini hızlandıran, sonucun daha iyi olmasını sağlayan lazer lipoliz günümüzde kullanılır hale gelmiştir.

Uzmanlarımıza Sorun
Güvenlik Kodunu Giriniz
Captcha
CaptchaResart