Kulak Burun Boğaz Merkezi

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kulak Burun Boğaz Merkezimizde işitme ve konuşma, burun ve sinüs, denge bozuklukları, boğaz hastalıklarının tanı ve tedavisinin yanı sıra baş boyun kanserlerinin ve bu bölgedeki tümöral yapıların cerrahisini gerçekleştirmekteyiz.

kulak burun boğaz

Merkezimizde burun ve sinüs hastalıkları en sık tedavi ettiğimiz hastalıklar arasında yer almaktadır. Hastalarımızı; endoskopi, BT tarama ve alerji testleri dahil olmak üzere pek çok klinik ve radyografik tetkikler ile değerlendirilerek, onlara uygun tıbbi ve / veya cerrahi tedavi seçeneklerini sunmaktayız. Burun ve sinüs ameliyatlarının yanı sıra horlama ve uyku apnesi sorunlarının da cerrahi tedavisini gerçekleştirebilmekteyiz.

İşitme ve konuşma bölümümüzde; işitme ve konuşma sorunlarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ses telleri ile ilgili cerrahi müdahaleler ve terapiler ile konuşma bozukluklarının giderilmesi mümkün olmaktadır.

Vertigo başta olmak üzere iç kulak nedenli denge bozukluklarının tanı ve tedavisi için çalışan uzmanlarımızın özenli çalışmasıyla bu hastalıklardan muzdarip pek çok kişiye tedavi olanağı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Merkezimizde larenjit, farenjit, bademcik iltihabı, reflü gibi hastalıkların tanı ve tedavisinin de başarı ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Baş ve boyun cerrahisi uzmanlarımız ise yüz, ağız, yutak, gırtlak, tükürük bezleri, tiroid bezi hastalıklarının cerrahi tedavilerini titizlikle gerçekleştirmektedirler. Uzmanlarımız baş boyun kanserlerinin tedavisinde; medikal onkoloji, radyasyon onkoloji, patoloji gibi uzmanlık alanları ile birlikte hastalarımızı değerlendirmektedir. Çünkü bu tür hastalıkların ne tek bir nedeni ne de tek bir tedavi yöntemi bulunmamaktır. Kişi için en uygun tedaviyi belirlemede multidisipliner yaklaşım bu nedenle çok önemlidir.