Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezi

Kulak Burun Boğaz (KBB) (Otorinolarengoloji); tüm yaş gruplarında görülen kulak, burun ve boğaz hastalıkları ile baş ve boyun hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavisiyle ilgilenen tıbbi bölümdür.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizde; 

 • İşitme ve konuşma bozuklukları
 • Odyoloji
 • Çocuk kulak- burun- boğaz
 • Tükürük bezi hastalıkları
 • Allerji testi (prick)
 • Ses hastalıkları
 • Reflü
 • Burun ve sinus hastalıkları
 • Boğaz hastalıkları
 • Denge bozuklukları
 • Uyku bozuklukları (horlama ve uyku apnesi)
 • Baş boyun kanserleri ile
 • Baş boyun yerleşimli tümöral yapıların tanı ve cerrahi tedavisini gerçekleştirmekteyiz.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizde; hastalarımızın şikayetlerini endoskopi, BT tarama ve alerji testleri dahil olmak üzere pek çok klinik ve radyografik tetkikler ile değerlendirerek, multidisipliner bir yaklaşımla en uygun tıbbi ve/veya cerrahi tedavi seçeneklerini sunmaktayız.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizin İşitme ve Konuşma Bölümünde; işitme ve konuşma sorunlarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, ses telleri ile ilgili cerrahi müdahaleler ve terapiler ile konuşma bozukluklarının giderilmesi mümkün olmaktadır.

Burun ve sinüs hastalıkları, en sık tedavi ettiğimiz kulak burun boğaz (KBB) hastalıkları arasında yer almaktadır. KBB Merkezimizde ayrıca; larenjit, farenjit, bademcik iltihabı, reflü gibi KBB hastalıklarının tanı ve tedavileri de başarı ile gerçekleştirilmektedir.

KBB Merkezimizde, burun ve sinüs gibi genel KBB ameliyatlarının yanı sıra, horlama ve uyku apnesi gibi uyku sorunlarının da cerrahi tedavisini de başarıyla uygulamaktayız.

Vertigo (baş dönmesi) başta olmak üzere, iç kulak nedenli denge bozukluklarının tetkik, teşhis ve tedavisini özenle planlayan KBB uzmanlarımız, bu tür KBB hastalıklarından yakınan pek çok hastamızın tedavisini başarıyla gerçekleştirmiştir.

KBB Merkezimizin baş ve boyun cerrahisi uzmanları ise; yüz, ağız, yutak, gırtlak, tükürük bezleri, robotik tiroid bezi hastalıklarının cerrahi tedavilerini titizlikle gerçekleştirmektedirler. 

Baş boyun kanserlerinin ve baş boyun yerleşimli tümöral yapıların tedavisinde; uzmanlarımız hastalarımızı medikal onkoloji, radyasyon onkoloji, patoloji gibi uzmanlık alanları ile işbirliği içinde multidisipliner yaklaşımla değerlendirmektedir. 

Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimiz, çocukluk dönemi kulak burun boğaz hastalıklarının tetkik, teşhis ve tedavilerini de başarıyla gerçekleştirmektedir. Nefes almada güçlük, horlama, sık tekrarlayan enfeksiyonlar, işitme kaybı, işitme bozuklukları ve alerji gibi çocukluk çağı KBB hastalıklarının tedavileri de; Çocuk Sağlığı Merkezimiz ve Çocuk Odyoloji Merkezlerimiz ile Çocuk Alerji uzmanlarımızın işbirbirliğinde ele alınarak teşhis ve tedavi edilmektedir.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları da, KBB Merkezimizde uygulanan cerrahi tedavi yöntemlerindendir. Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimiz de fonksiyonel ve estetik burun ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezinde tetkik, teşhis ve tedavileri uygulanan kulak burun boğaz hastalıkları ile gerçekleştirilen kulak burun boğaz ameliyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Kulak Burun Boğaz (KBB) Merkezimizden hemen randevu alın.