Kemik iliği nakli sürecinde tam donanımlı merkez

8 yatak ile hizmete başlamış olan Kemik İliği Nakli Merkezimiz hali hazırda 16 yatak kapasitesi ile İstanbul’un sayılı kemik iliği nakil ünitelerinden biri haline gelmiştirKemik İliği Nakli Merkezimizde; her hastamız için tek kişilik odalar bulunmaktadır. Tüm odalarımız HEPA filtreli ve pozitif basınçlıdır. Odalar refakatçi de kalacak şekilde düzenlenmiş olup LCD TV, DVD çalar, kablosuz ağ hizmeti hepsinde standart olarak yer almaktadır. Ek olarak kök hücre toplama odamız ve günübirlik yatışlar için de odalarımız mevcuttur. Ünitemiz 7 gün 24 saat, kesintisiz hizmet vermekte,ve hekimlerimize erişim sunmaktadır.

Kemik iliği nakil sürecinde her türlü işlemi Grup Florence Nightingale Hastaneleri kapsamında gerçekleştirmekteyiz.

Bu bağlamda:

• Tüm kök hücre toplama, saklama ve geri verme işlerini Şişli Florence Nightingale hastanesinde konuşlanmış olan TC Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ünitemizde gerçekleştirmektedir.

• Doku grupları çalışması ise yine Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve EFI akredite Gayrettepe Florence Nightingale hastanesi HLA doku laboratuvarında hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

• Gayrettepe Florence Nightingale hastanesindeki laboratuarlarımızda ayrıca dondurma, saklama ve değerlendirme işlemlerini de gerçekleştirebilmekteyiz.

• Kemik iliği merkezimiz kapsamında Sağlık Bakanlığı ruhsatlı Aferez Ünitemiz mevcuttur.

• Kemik iliği nakli merkezimizde allojenik, otolog, akraba ve akraba dışı vericiden ya da yarı HLA uyumlu (haplo identik) akraba vericiden de nakiller gerçekleştirilmektedir.

kemik iliği nakli