Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kardiyoloji Bölümünde, uzman kardiyologlarımız kalp ve damar hastalıklarını güncel tedavi yöntemleriyle başarıyla tedavi etmektedir.

Nefes darlığı, göğüs bölgesinde sıkışma, vücudun sol bölgesinde ve çenede gerçekleşen ağrı ve uyuşmalar, bu rahatsızlıklar sonucu oluşan terleme ve mide bulantıları gibi şikayetlerle kardiyoloji bölümüne başvuran hastalara öncelikle bazı testler uygulanır. Efor Testi, Holter EKG Testi, EKO (Ekokardiyografi), BT Koroner Anjiyografi, Miyokart Perfüzyon Sintigrafisi ve Kardiyak Kateterizasyon gibi testlerden bir veya birkaçı yapıldıktan sonra koroner arter hastalığı, aritmi, kalp yetmezliği ve kalp kapağı hastalığı teşhisi konulur. 

Grup Florence Nightingale Hastaneleri Kardiyoloji Bölümü; 30 yıllık tecrübesiyle, alanında uzman ve deneyimli kardiyologlardan oluşan güçlü tıbbi ekibi ve gelişmiş cihazlarıyla hizmet vermektedir. 

Kardiyoloji Bölümümüzde; hipertansiyondan metabolik sendroma, koroner arter hastalıklarından kalp ritim bozukluklarına pek çok kardiyolojik hastalık başarıyla tedavi edilmektedir.

Alanlarındaki en son gelişmeleri yakından takip eden tecrübeli uzman hekimlerimiz; kalp hastalıkları, elektrofizyoloji, ekokardiyografi, kalp kateterizasyonu, koroner anjiyografi, koroner balon/stent girişimleri ve diğer girişimsel kardiyoloji alanlarında kalp ve damar hastalıklarınının tetkik, tanı ve tedavilerini başarıyla uygulamaktadır.