Kardiyoloji Merkezi Bölümler

Grup Florence Nightingale Kardiyoloji Merkezi kapsamında kardiyoloji bölümü büyük bir ekiptir. Kardiyoloji Bölümü uzman hekimlerimizin her biri ilgi alanlarındaki en son gelişmeleri yakından takip eder. Hekimlerin temel amacı modern, güçlü ve güncel tedavi yöntemlerini kalp ve damar hastalarında başarılı bir şekilde uygulamaktır.

kardiyolojiAslında merkez içindeki diğer bölümlerimiz de yine  kardiyoloji doktorlarımızın her birinin kardiyoloji içindeki özel ilgi alanları neticesinde yoğunlaştıkları bölümlerdir.

Hipertansiyon, hiperkolesterolemi, metabolik sendrom, koroner arter hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, kalp ritim bozuklukları gibi pek çok kardiyolojik hastalığı olabilen hastalarımız  kardiyoloji polikliniklerimizde detaylı muayene edilir  ve gerekli durumlarda Ekokardiyografi Bölümümüze yönlendirilir. 

20 yıldır Grup Florence Nightingale Kardiyoloji Merkezi Ekokardiyografi Laboratuarında çok deneyimli bir  ekip 3D teknolojisi ile son model ekokardiyografi cihazımızı kullanarak  incelemeler yapmaktadır. 

Ekokardiyografi laboratuarımızda ; yüzeysel (Transtorasik) ekokardiyografi (TTE),  yemek borusu yolu ile (Transözofajiyal) ekokardiyografi (TÖE), stres ekokardiyografi ve  strain ve strain rate ekokardiyografi gibi özellikli değerlendirmeler yapılabilmektedir.

Ritim bozukluğu şüphesi veya tanısı olan hastalarımızı da detaylı inceleme ve gerekli durumlarda da tedavi amacı ile Elektrofizyoloji Laboratuarımıza yönlendiriyoruz. Elektrofizyoloji Laboratuarımızda  rutin  pacemaker implantasyonu, kalp yetersizliğinde pacemaker implantasyonu, lead geri çekilmesi, loop recorder takılması, ritim bozukluklarında  elektro fizyolojik çalışmalar (EFC) ve ablasyon (ritim bozukluklarında) gibi kapsamlı işlemler yapılmaktadır.

Grup Florence Nightingale Kardiyoloji Merkezi  Girişimsel Kardiyoloji Bölümümüzde acil ve elektif şartlarda tanı ve tedavi amaçlı kalp kateterizasyonları, koroner anjiyografi, koroner anjiyoplasti (PTCA),  her türlü stent uygulamaları yapılmaktadır.

Florence Nightingale Kardiyoloji  Merkezi kapsamında  24 saat aktif  koroner yoğun bakım ünitesi hizmet vermektedir.  Grup Florence Nightingale Hastaneleri  Koroner Yoğun Bakım Bölümümüzde yılların tecrübe ve birikimi ile her bir hastaya özel yüksek kalitede anestezi ve yoğun bakım desteği sunulmakta olup, Kardiyoloji Merkezimizin başarısına büyük katkı sağlanmaktadırlar.