NEDEN Florence Nightingale KANSER MERKEZİ?

1997 yılından bu yana güvenilir sağlık hizmeti sunan Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Kanser Merkezi “Her Hasta Özeldir” ilkesini misyon edinmiştir. Florence Nightingale’de hastalar, tedavi için başvurduğu ilk andan itibaren, hasta odaklı bir yaklaşımla karşılaşır. Deneyimli Kanser Merkezi ekibi, sahip olunan ileri tıp teknolojisiyle geniş tedavi olanakları sunar.

Kanser hastaları, ilk olarak, Tümör Konseyi’nde multidisipliner olarak değerlendirilir. Florence Nightingale Tümör Konseyi’nde, Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kanser Cerrahisi, Radyoloji, Patoloji, Nükleer Tıp, Tıbbi Genetik alanında uzman hekimler bulunur. 

DOÇ. DR. ÇETİN ORDU: 
“İlk önce hastamız için uygun gördüğümüz tedaviyi ekipçe kararlaştırırız. Sonra, hasta ve hasta yakınlarını detaylıca bilgilendiririz… Tedavinin aşamalarını, sağlayacağı faydaları, varsa yan etkilerini anlatırız… 
Konseyimizin aldığı tedavi kararı, hasta tarafından onaylandıktan sonra da hızla tedavi sürecini başlatırız.”
 
Tıptaki güncel gelişmelerin yakından takip edildiği Florence Nightingale Kanser Merkezi’nde etkin kanser tedavileri uygulanmaktadır. Hastalara, psikolojik danışmanlık, ağrı tedavisi ve diyet planlaması gibi birçok hizmet sunulmaktadır.

PROF. DR. COŞKUN TECİMER: 
“Kemoterapi planını, hastanın ve tümörün özelliklerine göre düzenleriz.  Tedavi, Medikal Onkoloji uzmanlarımız ve kemoterapi uygulama sertifikasına sahip deneyimli hemşirelerimizin gözetiminde yürütülür.”PROF. DR. SEZER SAĞLAM:
“Medikal Onkoloji bölümümüzde, antikor tedavileri, hormon tedavileri ve kişiye özel - hedefe yönelik, genetik testlere uygun tedaviler sunarız.”
 
Grup Florence Nightingale Hastaneleri, kanser tedavisinde yüksek başarı oranlarına ulaşırken, gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar kullanır.

PROF. DR. ŞEFİK İĞDEM: 
“Truebeam STX, Radyoterapide ileri teknolojidir... Biz, ulaşılması güç bölgelerdeki tümörlere bu sistemle ulaşıyor, etkili bir tedavi sağlıyoruz.”

DOÇ. DR. GÜL ALÇO: 
“Beyin tümörleri tedavisinde çığır açan Gamma Knife ile, kafatasını açmadan tümörlü dokunun tedavisini yapıyoruz.  Bu teknolojinin, son derece gelişmiş bir “radyasyondan koruma” özelliği bulunuyor. Yani, vücudun tedavi edilen kısmının dışındaki alanların aldığı radyasyon miktarı, diğer radyoterapi cihazlarına göre 100 kat daha azdır.”

Florence Nightingale Kanser Merkezi’nde, radyoloji, BT, MR, ultrasonografi, girişimsel radyoloji, nükleer tıp, PET ve görüntüleme eşliğinde biyopsi imkanı bulunmaktadır.


PROF. DR. CÜNEYT TÜRKMEN: 
“Nükleer Tıp Laboratuvarlarımız’da hastaların tanı ve tedavisinde kullanılan maddeler üretilir. Elde edilen tanı maddeleri PET cihazında kullanılır. Yine bu laboratuvarlarda üretilen Lutesiyum, hedefe yönelik nöroendokrin tümörlerin tedavisinde kullanılmaktadır.”DOÇ. DR. OKAY ÇAĞLAYAN: 
“Fark yaratan bölümlerimizden biri de, kansere etkin şekilde müdahaleyi mümkün kılan Genetik Hastalıklar Tedavi Merkezi’dir. Gelişmiş cihazlarla genetik analizler yaparak DNA’nın yapısal değişikliğini çözümlüyoruz. Hedefe yönelik etkin tedavi için yol haritası çıkarıyoruz. Ayrıca, liquid yani sıvı biopsi adı verilen genetik kan testi sayesinde, biyopsiye gerek kalmadan da tanı koyabiliyor, tedavi seçeneklerini belirleyebiliyoruz.”

UZM. DR. SAVAŞ ÇÖMLEK: 
“Kanser kaynaklı ağrılar, tedavi sürecinde hastaların en çok yakındığı şeylerden biridir.  Kanser ağrılarının % 80’den fazlası kontrol altına alınabilir. Florence Nightingale’de sunduğumuz ağrı tedavilerinde; hastanın ağrısız uyku süresini uzatmak, dinlenme ve hareket halindeyken ağrıyı minimuma düşürmek üzerine başarılı çalışmalar yürütüyoruz.  Merkezimizde, hastanın yaşam kalitesini artırmak önceliğimizdir.”

Kanser tedavisinde uluslararası başarılara sahip olan Florence Nightingale her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen binlerce hastayı sağlığına kavuşturmaya devam ediyor.Kanserle İlgili Uzmanlarımıza Sorun
Güvenlik Kodunu Giriniz
Captcha
CaptchaResart