Meme Kanseri

Grup Florence Nightingale Hastaneleri bünyesindeki Meme Sağlığı Merkezimizde; uzman hekim kadrosu ve multidisipliner yaklaşımı ile 1992 yılından beri tıbbi gelişmelerin ışığında meme kanserini ve meme hastalıklarını tedavi ediyoruz.

meme kanseriMeme Sağlığı Merkezimiz memenin kist, infeksiyon, tümör, kanser gibi selim ve habis hastalıklarının tanı, teşhis ve tedavi yönetimini yapar. 

Meme kadınlar için çok özelliği olan bir organdır. Annelik ve kadınlık sembolüdür. Kaybedilmesi kadınlarda beden imajı kaybına, anksiyete ve depresyona neden olmaktadır. Kadın, kadınlığını yitirdiğini düşünmektedir. Bu nedenle, ciddi bir değerlendirme sonucu memesi korunabilecek tüm kadınlara bu şansın verilmesi gerekir. Tabii ki meme korunurken, hastanın sağlığının birinci derecede önemli olduğu dikkate alınmalı ve memede hiç tümör bırakılmadığından emin olunmalıdır.

Merkezimizde kurulduğu 1992 yılından itibaren meme koruyucu cerrahi, 1996 yılından sonra bekçi (sentinel) lenf bezi biyopsisi, son 10 yıldır ise onkoplastik Meme Cerrahisi Yöntemi uygulanmaktadır. Merkezimizde meme koruyucu cerrahi uygulanan hastaların oranı %75’e ulaşmıştır yani her dört hastadan üçünde meme korunabilmektedir. 

Meme kanserinin cerrahi tedavisinde, onkolojinin temel ilkeleri korunurken, estetik olarak da güzel bir görüntü elde edilmeye çalışılmalıdır. Kanserli meme tedavi edilirken diğer memenin de gözden geçirilmesi ve simetrinin sağlanması gereklidir.  

Detaylı bilgi için tıklayınız.


meme kanseri

Kanserle İlgili Uzmanlarımıza Sorun
Güvenlik Kodunu Giriniz
Captcha
CaptchaResart