ABD'nin en iyi 10 hastanesi ile denk

Oturduğum yere yakın iyi doktorlar var. Neden kalp damar cerrahisi için özellikli bir merkez seçmeliyim?

Oturduğunuz yere yakın işlerinde başarılı kardiyologlar ve kalp damar cerrahları mutlaka vardır. Bununla birlikte kalp damar hastalıklarının cerrahi tedavisi için merkez seçiminde dikkat etmeniz gereken başka faktörler de bulunmaktadır.

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi tıp dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmekte hatta bu gelişmelere öncülük etmektedir.

abd-nin-en-iyi-10-hastanesi-ile-denkFlorence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi dünyada kalp ve damar sağlığında baş rol oynayan hastaneler ile işbirliği yapmaktadır.

1- Cleveland Hospital (ABD)

2- Methodist Houston(ABD)

3- Columbia Presypterian New York (ABD)

4- OLV Hospıtal Aalst Belgium (Belçika)

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinde infeksiyon ve komplikasyon oranı ABD7nin en iyi 10 hastanesi ile denk durumdadır. Ölüm oranı ise %1'in altındadır.

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi dünyadaki merkezlerle paralel olarak;

1999 yılından beri minimal invaziv kalp cerrahisi programını başarıyla uygulanmaktadır.

Türkiye'de ilk defa uygulanmaya başlanan robotik cerrahi programı ve aritmi cerrahisi programı 2004 yılından beri başarıyla devam etmektedir.

2009 yılından itibaren kardiyoloji bölümü ile ortak yürütülen ameliyatsız kalp kapak değişim programı (TAVI) kapak değişimi gereken ancak operasyon riski yüksek hastalar için yeni bir umut teşkil etmektedir.

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi yurtdışında da mükemmeliyet merkezi olarak kabul edilmiş olup minimal invaziv kalp cerrahisi ve aritmi cerrahisi alanlarında yabancı cerrahlara eğitim vermektedir.

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi, Çin'den dahi ve pek çok Avrupa ülkesine kadar davet alan ve gittikleri ülkelerde başarı ile kalp ameliyatları gerçekleştiren kalp cerrahisi ekibini barındıran ayrıcalıklı bir merkezdir.

Hekimlerimizin gerçekleştirdikleri yurt içi ve yurt dışı yayınlar bu faaliyetlerin açık göstergesidir.