Yoğun Bakım Hemşirelik Hizmetleri

Değişen ve gelişen dünya ile birlikte hemşirelik bakımı  özellikli merkezlerde  ameliyat öncesi, esnası  ve  sonrasında hastanın  tedavisinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. 

Florence Nightingale Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinde  amacımız; hemşirelik hizmetlerini iyileştirmeye dayanan, hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın davranışlarında olumlu değişimlere yol açacak eğitimleri sürdürerek, sürekli gelişen ve değişen bir süreç yönetmektir.

Bu bağlamda aramıza yeni katılan hemşirelerimizin uyum süreçlerine katkı sağlamak amacıyla, işe girişini takiben en geç 2 ay içerisinde “Hemşire Genel Uyum Eğitimi” düzenlemektedir.

Hemşire genel uyum eğitimi kapsamında Hasta Güvenliği Eğitimi, hasta bakım standartları eğitmi, ileri yaşam desteği eğitimi,hasta Başı Test Cihazı ve Tıbbi Cihazların Kullanımı eğitimi , temel EKG ve ritim tanılama eğitimi , Hasta Hakları ve Sorumlulukları / Hasta Memnuniyeti Eğitimi ve etkin iletişim   eğitimleri ile donatılan hemşirelerimiz ancak  zorunlu olarak " Kardiyovasküler Sistem Operasyonlarında Hemşirelik Bakımı Eğitimi" aldıktan sonra Florence Nightingale Kalp ve Damar Sağlığı Merkezinde görev alabilmektedirler
kalp ve damar cerrahisi