Kalp Nakli Öncesi Süreç

Kalp yetmezliği nedeniyle merkezimize başvuran veya doktoru tarafından yönlendirilen hastaların tıbbi geçmişi, son durumu, yapılan tetkikleri, fiziki kapasitesi ve diğer detaylar gözden geçirilir ve bir ön değerlendirme yapılır.

Daha Fazla Bilgi

Kalp Nakli Süreci

Daha önce organ bağışında bulunmuş sağlıklı insanlar öldüğünde, kalp, akciğer, karaciğer, böbrek gibi bazı organları bir süre daha çalışmaya devam eder. Bu durumdaki kişilerin ölümü uzman doktorlar tarafından saptandıktan sonra, organ bağışı için uygun olanların yakınlarının onayına başvurulur. Ölümünün ardından organ bağışı onayı gerçekleşen kişiler

Daha Fazla Bilgi

Kalp Nakli Sonrası Süreç

Hastalarımız; kalp nakli ameliyatından yaklaşık 6 saat sonra kendine gelir, konuşup yemek yiyebilir. Ameliyattan 1-3 gün sonra vücut sürekli yeni nakledilen kalbi reddetmeyi dener. Bu durum kendini elektrokardiyogramdaki (kalbin ritmini izleyen cihaz) hafif düzensizliklerle belli eder. Vücudun yeni nakledilen organı reddetmeye çalışması beklenen bir durumdur.

Daha Fazla Bilgi

Sözlük

Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.