Kadınlarda saç ekimi

Kadınlarda da saç ekimi mümkündür. Ama öncelikle ‘saç dökülme tipi’ni belirlemek gerekir. Eğer ön tarafta ve tepe kısmında açıklık varsa ‘erkek tipi saç dökülmesi’ mevcut demektir ve saç ekimi yapılabilir. Eğer her yerde aynı oranda seyrelme ve  dökülme varsa bu tür durumlarda saç ekimi yapılması pek uygun görülmemektedir, farklı tedaviler uygulanmaktadır.

‘Erkek tipi saç dökülmesi’ teşhisi konulanlarda saç ekimi önerilmektedir. Sonuçları da genelde başarılı ve memnun edicidir.

Kadınlarda da erkeklerdeki gibi ‘Fue yöntemi’ (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) uygulanmaktadır. Bu yöntemde saçlar tek tek toplanır, ve saçsız bölgeye kanal açılarak yerleştirilir.

Saç ekimi aşamasında bazı kadınlar kozmetik kaygı duymadığı için saçlarını kestirebilirken, kadınların çoğunluğu ise saçlarını kestirmek istemezler. Böyle durumlarda hastalara DHI yöntemi uygulanır. Bu yöntemde alım yapılacak küçük bir bölge traşlanır ve saç telleri tek tek toplanır. Ekim yapılacak bölgede herhangi bir kesim olmadan, çoğu implanter denilen araçla saçlar yerleştirilir. Kozmetik bir kaygı yaratmayan, kişinin görüntüsünü bozmayan oldukça başarılı bir yöntemdir. Hastalar 2 – 3 gün sonra işlerine dönebilirler.

Daha küçük bir alandan, yaklaşık 2000 – 2500 saç kökü toplanarak yapılan bu yöntemde saç ekimi az yapılmış gibi görünebilir, ama 6 ay sonrasında hastaların saçlarının çıktığı gözlemlenmiştir.

Kadınlardaki ‘erkek tipi saç dökülmesi’nde yapılan saç ekiminin dezavantajı olmadığı gibi, kadınların kozmetik kaygılarını gideren, görüntü açısından da için oldukça başarılıdır.

Kişinin daha mutlu ve pozitif bir şekilde hayatını sürdürmesini sağlayan saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi yaşayan herkese önerilmektedir.