Jinekolojik Onkoloji Bölümü

Bölümüzde rahim ağzı (serviks), rahim (endometrium), yumurtalık (over), vulva, vajen kanserleri en son teknoloji ve medikal, cerrahi yöntemlerle teşhis ve tedavi edilmektedir. 

Bölümüzde rahim ağzı (serviks), rahim (endometrium), yumurtalık (over), vulva, vajen kanserleri en son teknoloji ve medikal, cerrahi yöntemlerle teşhis ve tedavi edilmektedir.   Cerrahi yöntemlerden açık ameliyatların yanı sıra Laparoskopik ve Robotik Cerrahi ile jinekolojik kanser ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir.   Dünyada kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra robotik cerrahi cihazları ülkemizde de kullanıma girmiştir.  Günümüzde ülkemizde de dünyadaki örnekleri gibi rahmin alınması (histerektomi), yumurtalık kistleri (over kisti), myom ameliyatları (myomektomi) ve en önemlisi jinekolojik kanser ameliyatları sayılı ve sınırlı merkezde gerçekleştirilmektedir.
Cerrahi yöntemlerden açık ameliyatların yanı sıra Laparoskopik ve Robotik Cerrahi ile jinekolojik kanser ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir. 

Dünyada kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra robotik cerrahi cihazları ülkemizde de kullanıma girmiştir.

Günümüzde ülkemizde de dünyadaki örnekleri gibi rahmin alınması (histerektomi), yumurtalık kistleri (over kisti), myom ameliyatları (myomektomi) ve en önemlisi jinekolojik kanser ameliyatları sayılı ve sınırlı merkezde gerçekleştirilmektedir.


Detaylı bilgi için tıklayınız.
Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.