İmmünoloji (Doku Tipleme)

40 Yıllık Tecrübe

Organ naklinin (özellikle böbrek ve kemik iliği nakillerinin) temelini teşkil eden immüno-genetik (HLA doku tipi tayini) çalışmalar ise artık organ nakli kapsamında olmazsa olmaz bir yer tutmaktadır. Ayrıca bölümümüzün en büyük özelliği yüksek antikor düzeyli (Hipersensitif) hastaları organ nakline hazırlamak için gerekli tüm detaylı testleri yurtdışı merkezleri seviyesi üstü bir çalışma ile yerine getirmektir.

Bu gelişmeleri dünya ile eş zamanlı olarak uygulamak ve sunmak amacıyla 2004 yılından beri Grup Florence Nightingale Hastaneleri bünyesinde kurulmuş olan " İmmünoloji (Transplantasyon immünolojisi-HLA), Merkezi olarak her geçen gün daha kapsamlı hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu anlam da Avrupada dahi çok az merkezde kullanılan NGS-HLA (Next Generation Sequencing) 2014 yılının sonundan itibaren tam otomatik sistemlerin katkılarıyla (Hamilton Robotik Sistemleri) başarılı bir şekilde kullanılmaya başlamış olup daha sonraki aşamalarda yapılması zor olan belli Genetik Testleri de Genetik bölümünün desteği ile ön çalışması tamamlanmış bir sistem ile programına dahil edecektir.

immünoloji doku tipleme
Bizden haberdar olmak ister misiniz?
florence nightingale hastanesi çağrı merkezi
florence nightingale hastanesi

Copyright 2016 Florence Nightingale. Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız.