Aldığımız yeni tedbirler ile uzun süredir ertelemek durumunda olduğunuz sağlık problemleriniz için güvenle hizmetimize devam ediyoruz.

Diyabet, hipertansiyon, mide ve barsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, tiroit, osteoporoz ve diğer endokrin hastalıkları, kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve yaşlanmaya bağlı pek çok rahatsızlığı içeren birçok sistem hastalıklarının tedavisi iç hastalıkları bölümünün içinde yer almaktadır.

Modern tıbbın bilimsel ve teknolojik gelişimine paralel olarak Grup Florence Nightingale Hastaneleri İç Hastalıkları Bölümü kendi içinde birçok yan dala ayrılmaktadır. Hastanın bilinen bir iç hastalıkları ile ilgili alt branş tanısı yoksa önce genel dahiliye polikliniğine gelmesi tavsiye edilir. İlk elemenin yapıldığı ve ilgili alt birime doğru yönlendirme yapılması açısından, genel dahiliye polikliniği son derece önemlidir.

Genel dahiliye bölümü, iç hastalıklarının nefroloji, gastroenteroloji, hematoloji, endokrinoloji, romatoloji gibi yan dallarına hastaları doğru bir şekilde yönlendirme, farklı yan dallardan gelen sonuçları toparlama ve birlikte değerlendirmede önemli rol oynar.

Hastanelerimizde iç hastalıkları yan dal uzmanları ile ve genel dahiliye poliklinikleri koordineli bir şekilde çalışır ve erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde kapsamlı tanı tedavi sağlar. Bu hizmet kapsamında ayaktan poliklinik muayeneleri, yatarak tanı, takip ve tedavileri, acil servis hizmetleri,cerrahi öncesi ve cerrahi sonrası hasta değerlendirilmeleri, diğer branşlara konsültasyon hizmetleri ve check-up programları bulunmaktadır.

Hastanemizin İç Hastalıkları Bölümü, tüm branşlarla sıkı bir işbirliği içinde multidisipliner anlayış çerçevesinde hastaların sağlık sorunlarına çözümler üretmektedir.

TIBBİ BÖLÜME BAĞLI SAĞLIK REHBERİ YAZILARI